Puchar Polski: Słomiński, Polski i Gołębiewski wśród najlepszych w Człopie 

Po zwycięstwach w Mistrzostwach Polski w 2017 roku, Jakub Słomiński (52kg), Mateusz Polski (64kg) i Bartosz Gołębiewski (75kg) w piątek wygrali w Człopie zawody o Puchar Polski. Tylko tych trzech pięściarzy triumfowało w obu turniejach w niewielkim, ale przyjaznym boksowi miasteczku w województwie zachodniopomorskim. 
 
Zawody w Człopie obserwował nowy trener kadry narodowej seniorów Ireneusz Przywara. 
 
W dzisiejszych walkach finałowych Jakub Słomiński (KS Wda Świecie) pokonał Cezarego Leśko (BKS Olimp Lublin) 3:0, brązowy medalista Igrzysk Europy i Mistrzostw Europy Mateusz Polski (KSW Róża Karlino) wygrał w 1 rundzie przez RSC z Mateuszem Baszą (TS Wisła Kraków), a Bartosz Gołębiewski (KKB RUSHH Kielce) tradycyjnie stoczył wyrównany pojedynek z Rafałem Perczyńskim (KS SAKO Gdańsk) – sędziowie punktowali 2:1 dla Gołębiewskiego. 
 
- Spotkałem się po raz kolejny z tym przeciwnikiem boksującym z odwrotnej pozycji. Uważam, że kontrowałem walkę, miałem liczonego przeciwnika w drugiej rundzie. Przygotowuję się do zmiany kategorii, jestem w treningu siłowym, dlatego ciężko jeszcze o ocenę formy – mówił Jakub Słomiński, który niecałe 2 lata temu zwyciężył w Człopie w MP w wadze 49kg. 
 
Mateusz Polski stoczył 2 walki w PP i obu rywali pokonał w 1 rundzie. – Pierwszą walkę mogłem skończyć bardzo szybko. Już w poniedziałek wyjeżdżamy na 10-dniowe zgrupowanie do Zakopanego, a potem na turniej do Debreczyna – przyznał. 
 
W Pucharze Polski triumfowali także Jarosław Iwanow (TS Wisła Kraków) 56kg, Filip Wąchała (KS SAKO Gdańsk) 69kg, Piotr Szczukowski (KS SAKO Gdańsk) 81kg, Tomasz Niedźwiecki (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) 91kg oraz Adam Kulik (KS PACO Lublin) +91kg. 
 
Złote medale w PP zdobyło trzech aktualnych Mistrzów Polski – Jakub Słomiński, Jarosław Iwanow i Bartosz Gołębiewski. W finałach porażki ponieśli Mikołaj Tobera (KS Sporty Walki Piła) – oddał walkowerem walkę z Filipem Wąchałą i w wadze 91kg Michał Soczyński (KS PACO Lublin) – porażka 0:3 z Tomaszem Niedźwieckim.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.