Puchar Polski w Człopie: 3 wygrane bokserów SAKO Gdańsk

Wszyscy trzej walczący dzisiaj bokserzy KS SAKO Gdańsk odnieśli zwycięstwa w pierwszym dniu eliminacji Pucharu Polski Seniorów w Człopie (Zachodniopomorskie). We wtorek wyłonionych zostało 6 ćwierćfinalistów.
 
W wadze 69kg brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Seniorów w Karlinie Filip Wąchała (KS SAKO Gdańsk) pokonał Wojciecha Pietrzaka (KB Legia Warszawa) na punkty 3:0, a Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk) pokonał Patryka Walczaka (KS Wisła Tczew) również 3:0. W kategorii 81kg Vitalii Burlak (KS SAKO Gdańsk) zwyciężył przez RSC w 3 rundzie z Krzysztofem Wojciechowskim (GKS Łokietek Brześć Kujawski).
 
- Dzisiejszego ringowego rywala nie znałem, a najważniejszym było odniesienie zwycięstwa. Starałem się wyprowadzać dużo ciosów i dążyć do ponowień. Do tego obrony po akcjach i własne akcje po skutecznych działaniach w defensywie. Jeśli chodzi o środowego rywala, już z nim boksowałem i wiem czego mogę się spodziewać. Wygrałem jednogłośnie w listopadzie 2017 na turnieju im. Leszka Drogosza – mówił Filip Wąchała.
 
W ćwierćfinale Filip Wąchała, brązowy medalista listopadowych Mistrzostw Unii Europejskiej w Hiszpanii, spotka się z Andreiem Sviatyi (RSB Nokaut Radomsko), który wygrał 3:0 z Patrykiem Adamcem (KSW Tygrys Elbląg). W poprzednim roku Filip Wąchała w meczach reprezentacji Polski wygrywał rywalami z Serbii, Turcji, czy Litwy (2 razy).
 
Jego kolega klubowy Łukasz Zyguła, aktualny młodzieżowy mistrz kraju, zmierzy się w Polsko-Niemieckim Centrum Kultury i Sportu w Człopie z Tomaszem Piotrowskim (SKB Golden Team Nowy Sącz), który pokonał 2:1 Bartłomieja Włodarczyka (Niestowarzyszony).
 
W pozostałych walkach w wadze 69kg Mistrz Polski Seniorów Mikołaj Tobera (KS Sporty Walki Piła) będzie walczył z Aleksandrem Jasiewiczem (JKB Jawor Team Jaworzno), a Kamil Holka (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) z Michałem Drożdżem (TS Wisła Kraków).
 
W środę kibice zobaczą również m.in. ćwierćfinały w wadze 75kg. Faworyt Pucharu Polski Bartosz Gołębiewski (KKB RUSHH Kielce), który jest złotym medalistą zeszłorocznych 89.MP Seniorów, będzie rywalizował o półfinał z Kamilem Kuździeniem (Niestowarzyszony).
 
Ciekawie zapowiadają się także pojedynki, których stawką będzie podium w kategorii 91kg. Boksować będą m.in. Mistrz i Wicemistrz Polski – Michał Soczyński (KS PACO Lublin) i Tomasz Niedźwiecki (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski). Rywalem Michała Soczyńskiego, który jest również złotym medalistą MMP 2018 z Sulejowa, będzie Paweł Głąb (Nowohucki Klub Bokserski), a przeciwnikiem Tomasza Niedźwieckiego Adrian Sikora (UKS Włókiennik Łódź).
 
PEŁNE WYNIKI Z DNIA 15.01.2019 w załączniku w pliku PDF
Attachments:
File
Download this file (Wyniki walk 15.01.2019.pdf)Wyniki walk 15.01.2019.pdf

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.