Agata Kaczmarska – bardzo dobry pierwszy sezon w seniorkach 

Tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Europy oraz dwa ćwierćfinały w seniorskich turniejach – Mistrzostwach Świata i Europy, tak wyglądał bardzo udany sezon 2018 w wykonaniu Agaty Kaczmarskiej (BKS Radomiak Radom). W kraju zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w gronie seniorów i młodzieżowców. 
 
Zawodniczka pochodząca z Jedlanki Nowej koło Iłży wygrała 1 kwietnia ME do lat 22 w Rumunii. W finale pokonała Turczynkę Selmę Karakoyun 5:0. Później 2-krotnie spotykała się z jej rodaczką Elif Guneri – w ćwierćfinale ME Seniorek w Sofii przegrała 0:5, a w ćwierćfinale MŚ w New Delhi sędziowie przyznali zwycięstwo rywalce z Turcji 3:1. 
 
- Nie dominowałam w bardzo wyraźny sposób w Indiach, ale nie czułam, że przegrałam tą walkę. Faktycznie nie byłam sobą w tym pojedynku, mogę tu mówić o dyspozycji dnia. Zdarzają się i gorsze. Odwrotny werdykt, czyli korzystny dla mnie, pozwoliłby mi na "spokojniejszą głowę", jeśli chodzi o rozwój w 2019 roku, ale do sędziów nie mam pretensji – mówiła 20-letnia Agata Kaczmarska. 
 
Wcześniej pięściarka Radomiaka była także w najlepszej ósemce ME w bułgarskiej Sofii. – Na pewno doświadczenie w tej pierwszej walce z Guneri odegrało sporą rolę. Przyznaję, że nie miałam sposobu na tak wysoką zawodniczkę – dodała Polka, która podczas tegorocznych MŚ pokonała złotą medalistkę Mistrzostw Europy Rosjankę Marię Urakovą. 
 
Na krajowych ringach w MP Seniorek i Młodzieżowców Agata Kaczmarska wygrała wszystkie walki. – Ten sezon uważam naprawdę za dobrze przepracowany. Nie opuściłam nawet na chwilę treningów. Cieszyłam się, że dostałam się do Kadry Narodowej Seniorek. Nie wszystko poszło po mojej myśli, lecz jak to mówią, od razu Rzymu nie zbudowano – przyznała reprezentantka Biało-Czerwonych. 
 
Podczas niedawnego turnieju w Rosji Agata Kaczmarska wystartowała nie w kategorii wagowej 81kg, ale 75kg. Czy to zmiana na 2019 rok? – To była taka mała próba przed kolejnym sezonem. Chcę startować w kategorii olimpijskiej. Zobaczymy jak mi pójdzie na MP w wadze 75kg – dodała. 
 
Agata Kaczmarska jest studentką 2 roku Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, kierunek wychowanie fizyczne. Jej trenerem klubowym jest były Mistrz Polski Sławomir Żeromiński. 
 
- W tygodniu mam 6 treningów na sali. Prócz tego dodatkowe 3 jednostki treningowe - bieg lub basen. Jeden trening poświęcam na regenerację, saunę i masaż u mojego fizjoterapeuty Mateusza Chłopeckiego w studiu Feniks. Interesuję się zdrowym odżywianiem, mocno wciągnęłam się w tematykę. W wolnym czasie lubię rysować i łapać się, rzeczy które przynoszą mi małą adrenalinķę w życiu. Ważne, że we wszystkim mogę liczyć na swoich kochanych rodziców – podkreśliła. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.