Bokserskie reprezentacje kończą rok zgrupowaniami w Zakopanem i Cetniewie 

Zgrupowaniami w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem i Cetniewie kończą nasze reprezentacje od kadetów do seniorów sezon 2018. W obydwu obozach uczestniczy kilkadziesiąt zawodniczek i zawodników. 
 
- Reprezentacje kadetów, juniorów i seniorów przebywają w Zakopanem. Pierwsza grupa już zakończyła zgrupowanie, zaś do 21 grudnia w stolicy polskich Tatr trenować będzie kilkunastu kadetów, juniorów i seniorów - mówi Jerzy Baraniecki, trener współpracujący z PZB. 
 
Dla seniorek i seniorów zgrupowania mają charakter szkoleniowo-lecznicze, ale oczywiście nie brakuje zajęć typowo pięściarskich. Już wkrótce nowy sezon i nowe wyzwania, w styczniu ma się odbyć Puchar Polski zamiast planowanych Mistrzostw Polski. 
 
- Mieliśmy szczególnie ciężkie jedno wyjście z COS na Kasprowy Wierch, bowiem w krótkim czasie diametralnie zmieniła się pogoda, zaczął mocno padać śnieg, który ograniczał widoczność. Na szczęście cali i zdrowi nasi bokserzy wrócili do bazy - powiedział szkoleniowiec współpracujący z głównym trenerem Kadry Narodowej Ivanem Juszczenko. 
 
W gronie trenerów są także Ludwik Buczyński, Jarosław Poznalski, Andrzej Goiński i Krzysztof Miałki, obecnie są również trenerzy odnowy biologicznej Dominika Maczurek i Aleksander Olszewski. 
 
- W Zakopanem z kadetów trenują Dawid Litke, Jakub Dziwina, Mateusz Ćwirzeń, Jakub Straszewski, z juniorów Paweł Brach, Jakub Szydełko, Mateusz Wojtasiński, Paweł Sajda, z seniorów w 2 grupie znaleźli się Jakub Słomiński, Mateusz Polski, Radomir Obruśniak, Bartosz Gołębiewski, Mateusz Goiński, Adam Kulik - dodał Jerzy Baraniecki. 
 
Natomiast w COS Władysławowo (Cetniewo) na zgrupowaniu przebywają m.in. Sandra Kruk, Karolina Koszewska, Kinga Szlachcic i Natalia Marczykowska. Z tą grupą jest trener Władysław Maciejewski. Cztery inne reprezentantki w ostatnim czasie startowały na Syberii, gdzie najlepiej spisała się Sandra Drabik (51kg), zajmując 2 miejsce po 3 wygranych walkach w Khanty Mansiysku. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.