Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: Oliwia Wasiakowska i Zuzanna Gołębiewska w finale 54 kg

Oliwia Wasiakowska i Zuzanna Gołębiewska spotkają się w finale kategorii 54 kg Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Kadetów w Wałbrzychu.

W sobotnich walkach półfinałowych Oliwia Wasiakowska wygrała z Aleksandrą Olkowską 5:0, a Zuzanna Gołębiewska z Nikolą Domalewską 5:0.

Rok temu w MP Kadetek w Wałczu Oliwia Wasiakowska zdobyła złoty medal w wadze 54 kg, a Zuzanna Gołębiewska w 57 kg.

Szansę na drugi tytuł z rzędu w U-16 ma również Laura Szydłowska (70 kg), która tym razem startuje w wadze 66 kg.

Po dzisiejszym zwycięstwie z Zuzanną Skalimowską 5:0, jutro o złoto będzie boksować z Oliwią Małyszek. Pokonała ona Sandrę Reseman 5:0.

W niedzielnych walkach finałowych zobaczymy sześć aktualnych Mistrzyń Polski Młodziczek, a są to: Wiktoria Jaruga (46 kg), Katarzyna Górnisiewicz (46 kg), Maria Gorzelanna (57 kg), Wiktoria Kustosz (60 kg), wspomniana Oliwia Małyszek (66 kg) i Oliwia Kummer (70 kg).

2 z 25 walk półfinałowych (jeden walkower) zakończyły się przed czasem. Najszybciej wygrywały Julia Toporowska w kat. 75 kg i Patrycja Łuszczyk +80 kg. Ich finałowymi przeciwniczkami będą Maja Zubrzycka i Julia Kurowska.

W niedzielę również pojedynki finałowe kadetów w OOM 2024.