Polacy przegrali z Rosją 4:14 w VI Memoriale Leszka Drogosza 

Na ringu w Kielcach reprezentacja Polski przegrała z Rosją 4:14 w VI Memoriale Leszka Drogosza. To był kolejne spotkanie naszych pięściarzy w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. 
 
Na zakończenie roku Biało-Czerwoni zmierzyli się z bardzo mocną kadrą Rosji złożoną z młodych, ale już utytułowanych zawodników. Po 4 walkach goście prowadzili 8:0, chociaż Maciej Jóźwik uważał, że werdyktem 1:2 został skrzywdzony przez sędziów punktowych. 
 
Pierwszym Polakiem, który wygrał swój pojedynek był bardzo dobrze spisujący się w tym sezonie 19-letni Damian Durkacz (64kg). Potem zwycięstwo odniósł jeszcze ulubieniec miejscowej kieleckiej publiczności Bartosz Gołębiewskiego z miejscowego klubu RUSHH. 
 
- O mojej wygranej zadecydowały końcówki rund, które dobrze akcentowałem. Cała walka z pewnością podobała się kibicom i telewidzom – mówił na antenie TVP Sport Damian Durkacz. 
 
W ostatnich walkach porażki ponieśli Łukasz Stanioch i wracający do kadry po dłuższej przerwie Roger Hryniuk. 
 
We wcześniejszych meczach w projekcie Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego Polacy wygrywali ze Szwecją, Turcją, Serbią i Litwą. 
 
Polska – Rosja 4:14 
 
49kg Jakub Słomiński – Vladimir Minatskanyan 0:3 
52kg Maciej Jóźwik – Nikita Bystrov 1:2 
56kg Kacper Harkawy - Sergei Iarulin 0:3 
60kg Bartłomiej Przybyła – Vladimir Strygin 0:3 
64kg Damian Durkacz – Gusein Magomedov 2:1 
69kg Ireneusz Wojtasiński – Stepan Khitarian 0:3 
75kg Bartosz Gołębiewski – Aleksei Semykin 3:0 
81kg Łukasz Stanioch – Andrei Kosenkov 0:3 
+91kg Roger Hryniuk – Islam Takeev 1:2 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.