ANDRZEJ GMITRUK NIE ŻYJE 

Dziś w godzinach porannych w wieku 67 l. zginął tragicznie Andrzej Gmitruk – były trener kadry narodowej juniorów, szkoleniowiec Legii Warszawa, a także trener kadry narodowej seniorów.

Prowadząc stołeczną Legię Andrzej Gmitruk pięciokrotnie – wraz ze swoimi podopiecznymi – sięgał po drużynowe mistrzostwo Polski. W tym czasie także w rywalizacji indywidualnej zawodnicy w biało-zielonych barwach sięgali po tytuły i medale w mistrzostwach Polski, a także boksowali z sukcesami na międzynarodowych ringach mistrzowskich. W tym czasie do grona szkolonych przez niego zawodników należeli m.in.: Zbigniew Raubo, Krzysztof Kosedowski, czy Bogdan Gajda.

Jako trener kadry narodowej seniorów Andrzej Gmitruk doprowadził czterech polskich pięściarzy do podium olimpijskiego w Seoulu – Jana Dydaka, Henryka Petricha, Andrzeja Gołotę i Janusza Zarenkiewicza. Natomiast – prowadząc juniorską kadrę narodową – stał w narożniku Pawła Skrzecza, który na Kubie zwyciężył w bardzo silnie obsadzonym Turnieju Przyjaźni.

Obok sukcesów w boksie olimpijskim Andrzej Gmitruk także w rywalizacji zawodowców potrafił udowodnić, że jego kompetencje szkoleniowe są wysokie. Potwierdzeniem tego jest mistrzostwo świata, które zdobył Tomasz Adamek. Poza tym trenował Mateusza Masternaka, Macieja Sulęckiego, czy Artura Szpilkę.

Jego odejście dla całego polskiego boksu jest wielką stratą. Odszedł człowiek, który nie tylko był częścią boksu, ale który swoimi dokonaniami tworzył historię boksu.

Rodzinie i Bliskim ś.p. Andrzeja Gmitruka składamy wyrazy współczucia.

O uroczystościach pogrzebowych poinformujemy w osobnym komunikacie.

Zarząd i Biuro PZB

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.