X MŚ Kobiet: w piątek pierwsza walka Kingi Szlachcic w New Delhi 

Po raz drugi w historii Indie są gospodarzem Mistrzostw Świata Kobiet w boksie. Dziś w New Delhi przeprowadzono losowanie – wystąpi 277 zawodniczek, w tym 7 naszych pięściarek. W piątek 16 listopada, jako pierwsza z Polek, na mistrzowskim ringu zaprezentuje się Kinga Szlachcic (60kg). 
 
W jej kategorii jest 38 bokserek. Polska spotka się ze zwyciężczynią walki pomiędzy Kanadyjką Caroline Veyre i Filipinką Carolyn Calungsod. 
 
Jeszcze więcej zawodniczek wystąpi w niższych wagach. W sobotę 17 listopada będzie walczyło kilka reprezentantek Biało-Czerwonych, w tym Sandra Drabik (51kg) i Sandra Kruk (57kg). Do ich kategorii zgłoszono 43 i 41 pięściarek. Sandra Drabik zmierzy się z Niemką Marią Ursulą Gottlob lub Algierką Ouidad Sfouh, a Sandra Kruk z Niemką Ornellą Gabriele Wahner. 
 
W 1/8 finału są dwie polskie kadrowiczki - Karolina Koszewska (69kg) i Agata Kaczmarska (81kg), co oznacza, że muszą wygrać po 2 pojedynki aby znaleźć się na podium. Droga do medali nie jest łatwa, bowiem Karolina Koszewska spotka się z Rosjanką, aktualną Wicemistrzynią Europy, Iaroslavą Iakushiną lub 20-letnią Oshae Jones z USA, a Agata Kaczmarska z aktualną Mistrzynią Europy Marią Urakovą z Rosji. 
 
Poprzednie MŚ Kobiet rozegrano w 2016 roku w kazachskiej Astanie, ale tam żadnej z naszych pięściarek nie udało się zdobyć medalu i wywalczyć kwalifikacji olimpijskiej. Za rok MŚ odbędą się w  Ułan-Ude na Syberii. 
 
Wyniki losowania 
 
kat. 51 kg (43 zawodniczki) Sandra Drabik (Polska) – Maria Ursula Gottlob (Niemcy) lub Ouidad Sfouh (Algieria) 1/16 finału, 17 listopada 
 
57 kg (41) Sandra Kruk (Polska) - Ornella Gabriele Wahner (Niemcy), 1/16 finału, 17 listopada 
 
60 kg (38) Kinga Szlachcic (Polska) – Caroline Veyre (Kanada) lub Carolyn Calungsod (Filipiny), 1/16 finału, 16 listopada 
 
64 kg (30) Natalia Barbusińska (Polska) – Dan Dou (Chiny), 1/16 finału, 17 listopada 
 
69 kg (25) Karolina Koszewska (Polska) – Iaroslava Iakushina (Rosja) lub Oshae Jones (USA), 1/8 finału, 18 listopada 
 
75 kg (24) Elżbieta Wójcik (Polska) – Sujin Seon (Korea Południowa) 1/16 finału, 17 listopada 
 
81 kg (14) Agata Kaczmarska (Polska) – Maria Urakova (Rosja), 1/8 finału, 18 listopada 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.