IX Mistrzostwa Unii Europejskiej: Radomir Obruśniak i Filip Wąchała z medalami 

Radomir Obruśniak (60kg) i Filip Wąchała (69kg) dołączyli do Jakuba Słomińskiego (49kg) i mają zapewnione brązowe medale IX Mistrzostw Unii Europejskiej w hiszpańskim Valladolid. Całą trójkę naszych bokserów czekają teraz walki półfinałowe. 
 
Jako pierwszy na ring wyszedł dziś Radomir Obruśniak (Róża Karlino), dla którego walka z czarnoskórym Niemcem Assanem Hansenem była pierwszą w tym turnieju. Polak zwyciężył 3:2, a punktacja poszczególnych sędziów była następująca - 30:27, 28:29, 29:28, 30:27, 26:30. Radomir Obruśniak wygrał 1 rundę u czterech sędziów, a potem Niemiec „gonił“ wynik. 
 
W drugim wtorkowym pojedynku ćwierćfinałowym Filip Wąchała (Sako Gdańsk) spotkał się z Austriakiem Marcelem Montaną Rumplerem. Po zwycięstwie z Estończykiem Andreiem Hartshenko 5:0, również z rywalem z Austrii Filip wygrał 5:0 (30:27, 30:26, 30:25, 30:27, 30:27). 
 
To była zupełnie inna walka niż z Estończykiem. Austriak nie pozwalał mi boksować, gdyż ciągle klinczował. Od drugiej rundy był już zmęczony i w trzeciej praktycznie nie chciał rywalizować. Kondycyjnie byłem dużo lepszy, musiałem się napracować i narzucić wysokie tempo od pierwszej rundy, ale wygrałem wyraźnie – mówił Filip Wąchała. 
 
Jutro walka o półfinał czeka najcięższego w naszej reprezentacji Aleksandra Stawireja (KS Ziętek Team Kalisz). W kategorii +91kg spotka się z aktualnym Wicemistrzem Europy i aktualnym Mistrzem Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej Anglikiem Frazerem Clarke’em. 
 
Szansę na medal mają jeszcze walczący w kategoriach - 52kg Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin) i 56kg Jarosław Iwanow (Wisła Kraków), +91kg Aleksander Stawirej (Ziętek Team Kalisz). 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.