MŚ w New Delhi: Karolina Michalczuk odkryła karty 

Znamy już kadrę naszej reprezentacji na Mistrzostwa Świata Seniorek w New Delhi (15-24 listopada). Podczas kończącego się we Władysławowie zgrupowania trenerka kadry narodowej Biało-Czerwonych Karolina Michalczuk ogłosiła 7 nazwisk powołanych zawodniczek.

 

O medale MŚ w Indiach mają już wkrótce powalczyć w wadze 51kg Sandra Drabik (Kick - Boxing Kielce), 57kg Sandra Kruk (Niezrzeszona OZB Warmińsko - Mazurski), 60kg Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra), 64kg Natalia Barbusińska (SKB Spartakus Szczecin), 69kg Karolina Koszewska (Legia FC Warszawa), 75kg Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino), 81kg Agata Kaczmarska (BKS Radomiak Radom).

 

Na obozie w COS OPO „Cetniewo” we Władysławowie trwała walka o wyjazd do New Delhi. Między innymi pomiędzy zawodniczkami kategorii lekkiej Kingą Szlachcic i Anetą Rygielską (MKSW Pomorzanin Toruń).

 

- Oglądałam ich walkę finałową podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski, ale też zwracałam uwagę na wcześniejsze występy, oczywiście bardzo ważne były także sparingi w Cetniewie. Ostateczne decyzja jest taka, że na mistrzostwa jedzie Kinga Szlachcic - mówi Karolina Michalczuk.

 

W innych kategoriach wagowych aż tak wyrównanej rywalizacji chyba nie było, ale z drugiej strony żadna z bokserem nie mogła mieć 100-procentowej pewności, że jej nazwisko znajdzie się w składzie.

 

- Nam w kadrze nie chodzi o sam wyjazd na Mistrzostwa Świata, zadaniem jest zdobycie medalu, a najlepiej medali. I wcale nie musi startować Mistrzyni Polski, tylko najlepsza polska zawodniczka. Jestem zadowolona z ostatnich dni na zgrupowaniu, także ze sparingów z rywalkami z Czech - powiedziała Mistrzyni Świata z 2008 roku i uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Przez wiele lat Karolina Michalczuk startowała jako zawodniczka PACO Lublin.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.