Młodzieżowe MP w Sulejowie: tylko najlżejsi obronili tytuły 

Jakub Słomiński (-49kg) i Dorian Mospinek (-52kg) obronili dzisiaj na ringu w Sulejowie tytuły Młodzieżowych Mistrzów Polski wywalczone przed rokiem w Koninie. Ta sztuka nie udała się Karolowi Kowalowi (-64kg) i Bartoszowi Gołębiewskiemu (-75kg). 
 
W dzisiejszych walkach finałowych, transmitowanych na żywo przez TVP Sport, Jakub Słomiński (KS Wda Świecie) wygrał z Cezarym Leśko (BKS Olimp Lublin), a Dorian Mospinek (BKS Skorpion Szczecin) pokonał Daniela Surowca (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). 
 
Dla Kuby Słomińskiego to 3 z rzędu tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski, był też wicemistrzem w 2015 roku. W tym roku spotkał się i wygrał z Dorianem Mospinkiem w finale MP Seniorów w Karlinie w wadze -49kg. 
 
W kategorii -60kg swoje 3 złoto MMP wywalczył Adrian Kowal (BKS Olimp Lublin). Wcześniej wygrywał w wadze 56kg w 2015 i 2016 roku, a srebro zdobył w wadze 60kg w 2017 roku. W piątkowym finale pokonał Arkadiusza Zakharyana (BKS Skorpion Szczecin). 
 
Bokserzy BKS Skorpion Szczecin wygrywali w XXVI Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategoriach 75kg Ryszard Lewicki i 81kg Sebastian Wiktorzak. Pierwszy z nowych mistrzów to zawodnik trenujący i mieszkający od wielu lat w Anglii. W Sulejowie pokonał 5 bardzo mocnych rywali jak np. Rafał Wołczecki, Kamil Holka, a szczególnie Daniel Adamiec i Bartosz Gołębiewski. Także 5 zwycięstw odniósł Sebastian Wiktorzak. Był lepszy od swoich kolegów z klubu Konrada Kaczmarkiewicza i w finale od Łukasza Staniocha, ale pokonał także m.in. Macieja Habę i Dawida Kopacza. W MMP Łukasz Stanioch miał złoto w 2016 roku oraz srebro w 2014 i 2015 roku. 
 
Jakub Słomiński i Bartosz Gołębiewski, ale także Damian Durkacz (KS Spartan Knurów) 64kg i Michał Soczyński (KS PACO Lublin) 91kg to aktualni Mistrzowie Polski Seniorów. W finałach w Sulejowie Durkacz wygrał 3:2 z Karolem Kowalem (BKS Skorpion Szczecin), a Soczyński pokonał Aleksandra Celejewskiego (BKS Radomiak Radom). 
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.