ME Kadetów w Anapie: 4 Polki powalczą o złote medale! 

 
 
To był znakomity dzień dla reprezentantek Polski na Mistrzostwach Europy Kadetów w Anapie. Cztery nasze zawodniczki wygrały w poniedziałek swoje walki półfinałowe i jutro powalczą o złote medale w rosyjskim turnieju. 
 
W pierwszej serii walk wystąpiły dwie Biało-Czerwone – w wadze 75kg Daria Parada (BKS Skorpion Szczecin) wygrała z Duygu Ozturk (Turcja) 5:0, a w kategorii +80kg Oliwia Toborek (Żoliborska Szkoła Boksu) pokonała Kori Goad (Irlandia) 4:1. 
 
- Narzuciłam wysokie tempo i spełniłam założenia na tę walkę, chociaż muszę więcej w prawo schodzić. Najgorsze za mną, teraz skupiam się na finale – mówiła Daria Parada. 
 
Przebywający w Buenos Aires na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich trener Jacek Dymowski z uwagą za pośrednictwem transmisji internetowej obserwował poczynania swej podopiecznej Oliwii Toborek. – To nie była łatwa walka, bowiem Irlandka to duża i bitna zawodniczka, ale udało się. Goad była liczona w pierwszej rundzie. 
 
Wieczorna seria rozpoczęła się od porażki Karoliny Ampulskiej (Wda Świecie) w wadze 52kg z Marią Courtney Scott (Anglia) 0:5. Potem znów Polki zwyciężały – w wadze 70kg Zofia Stachowiak (SSW Gostyń) wygrała z Melissą Gemini (Włochy) 3:2, a jej rywalka była tak zła z werdyktu, że natychmiast po jego ogłoszeniu uciekła z ringu. Na koniec w kategorii 80kg Martyna Jancelewicz (KSW Taurus Goleniów) pokonała Marię Proskunovą (Rosja) 3:2. 
 
W pojedynkach finałowych Zofia Stachowiak spotka się z Irlandką Lisą Edel O’Rourke, Daria Parada z Rosjanką Margaritą Zuevą, Martyna Jancelewicz z Angielką Emily Asquith i Oliwia Toborek z Turczynką Busrą Isildar. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.