Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie: porażka Natalii Gajewskiej 

Natalia Gajewska (75kg) przegrała jednogłośnie na punkty z Nadezhdą Ryabets z Kazachstanu i na miejscach 5-7 kończy swój start w III Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires. 
 
Zaraz po niedzielnej walce na argentyńskim ringu trener Jacek Dymowski mówił: - Z formy Natalii na treningach byłem zadowolony, ale niestety zabrakło przełożenia w ringu w zawodach. Musimy potraktować obecność tutaj jako kolejne wielkie doświadczenie. Myślę, że ranga imprezy też swoje zrobiła. Natalia przyznała, że nie czuła aż takiego spięcia, ale 11 dni czekania na walkę miało pewien wpływ. Z optymizmem patrzę na przyszłość Gajewskiej, bo to zawodniczka, którą stać na sukcesy w boksie. 
 
Na co dzień 18-letnia Natalia Gajewska, uczennica Liceum Mundurowego Płockiego Uniwersytetu Ludowego im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie, ćwiczy z trenerem Pawłem Babickim z Championa Wołomin, a w reprezentacji Polski jej szkoleniowcem jest Jacek Dymowski z Żoliborskiej Szkoły Boksu w Warszawie. W Buenos Aires byli oni naszymi jedynymi przedstawicielami w turnieju pięściarskim. 
 
W dotychczasowej historii Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Polska wywalczyła dwa medale: brązowy, którego zdobywcą był Dawid Michelus (Singapur 2010) oraz złoty, po który sięgnęła Elżbieta Wójcik (Nankin 2014). 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.