VII MMP Kobiet w Wałczu: walka o wyjazd na MŚ do Indii 

Za nami walki ćwierćfinałowe VII Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet. W Wałczu pięściarki rywalizują nie tylko o medale, ale także o wyjazd na Mistrzostwa Świata Seniorek do New Delhi. 
 
- W tym turnieju jest 5 zawodniczek, które mają szansę w listopadzie pojechać na Mistrzostwa Świata Seniorek do Indii. W tym gronie są Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra) i Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń) w wadze 60kg, Natalia Barbusińska (SKB Spartakus Szczecin) 64 kg, Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino) 75 kg i Agata Kaczmarska (BKS Radomiak Radom) 81 kg. Walka w kategorii lekkiej będzie odbywać się tutaj w Wałczu i później podczas ostatniego zgrupowania seniorek - mówi trenerka polskiej reprezentacji Karolina Michalczuk. 
 
W czwartek Kinga Szlachcic, Aneta Rygielska i Elżbieta Wójcik odniosły zwycięstwa przed czasem, a Natalia Barbusińska wygrała na punkty 5:0. Jutro pierwszą walkę w turnieju stoczy Agata Kaczmarska, a jej rywalką będzie Karolina Lewandowska (WKB Start Włocławek). Kinga Szlachcic spotka się z Martą Maciejewską (MKSW Pomorzanin Toruń), Aneta Rygielska z Marią Jackowską (SKF Boksing Zielona Góra). A zatem będzie to mini mecz Toruń - Zielona Góra. 
 
W kategorii 64 kg Natalia Barbusińska zmierzy się z Ewą Zamkowską (RKB Boxing Radom), a Elżbieta Wójcik z Dominiką Kołton (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). 
 
Rok temu złote medale MMP U-23 w Grudziądzu zdobyły m.in. Anna Góralska 54 kg, Aneta Rygielska 60 kg (w finale z Kingą Szlachcic 3:2), Elżbieta Wójcik 75 kg, Patrycja Kiwak 81 kg i Agata Kaczmarska +81 kg. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.