Polska-Serbia.jpg

W piątek towarzyski mecz reprezentacji z Serbią w Toruniu 

W ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego reprezentacja Polski spotka się w piątek (28 września, g. 18:00) w Toruniu z Serbią.

 

Spotkanie odbędzie się w 7 kategoriach wagowych, bowiem Serbowie nie wystawiają pięściarzy w 49kg, 52kg i 60kg. Aż trzy walki stoczą zawodnicy obu reprezentacji w wadze 69kg.

 

Zgrupowanie Polaków rozpocznie się dzisiaj w Toruniu. - Nieco później dołączy do nas Filip Wąchała, który obecnie przebywa na obozie klubowym w Zakopanem, a także Karol Łapawa, który ostatnio był przeziębiony i miał gorączkę, a mimo to zdecydował się zaboksować w meczu ligowym z Mateuszem Polskim (wracający po 10-miesięcznej przerwie Polski wygrał walkę w kat. 69kg - red) - mówi trener Jerzy Baraniecki, współpracujący z selekcjonerem Ivanem Juszczenko.

 

Skład Biało-Czerwonych 56kg Jarosław Iwanow (Wisła Kraków), 64kg Damian Durkacz (Spartan Knurów), 69kg Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów), Filip Wąchała (Sako Gdańsk), Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń), 75kg Bartosz Gołębiewski (Rushh Kielce), 81kg Maciej Haba (Gosiewski Team Boxing Wrocław), 91kg Michał Soczyński (Paco Lublin), +91kg Adam Kulik (Paco Lublin).

 

Na powrót do kadry Polski czeka m.in. Aleksander Stawirej (Ziętek Team Kalisz) +91kg, który miał problemy z kolanem. Kilku zawodników odniosło kontuzje podczas meczów w Pucharze Lwowa.

 

- Kolejnym sprawdzianem dla naszej młodej reprezentacji będą XXVI Młodzieżowej Mistrzostwa Polski do lat 23, które 14 października rozpoczną się w Witowie koło Sulejowa (woj. łódzkie) - powiedział Jerzy Baraniecki.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.