ukraina.png

Ukraińska lekcja od medalistów Mistrzów Świata i Europy 

Dla większości, a być może i dla wszystkich naszych bokserów to były najtrudniejsze pojedynki na ringach olimpijskich. Dziś w ramach Turnieju o Puchar Lwowa Biało-Czerwoni dostali lekcję od ukraińskich medalistów Mistrzostw Świata i Europy. Gospodarze wygrali wszystkie 9 walk. 
 
Ukraińcy posłali w bój znakomitych zawodników. Największą gwiazdą rywali Polaków jest Oleksandr Khyzhniak (75kg), mistrz świata i Europy z 2017 roku, brązowy medalista Igrzysk Europejskich 2015. 
 
- Nie wyszedłem do 3 rundy z powodu kontuzji. Bardzo dobrze zacząłem walkę, ale czuć było jednak duże doświadczenie przeciwnika i sporą wytrzymałość – mówił Bartosz Gołębiewski. 
 
Niestety kontuzji doznali także Jakub Słomiński (49kg) – łuk brwiowy i Aleksander Celejewski (91kg) – żebra. Kłopoty z ręką ma Mateusz Goiński (81kg). W tej sytuacji Polacy mogą walczyć w niedzielę w bardzo okrojonym składzie z Ukrainą 2. Wczoraj w barwach Ukrainy wystąpił Jakub Słomiński w spotkaniu z Kubą. Dziś w polskim zespole wystąpił Bułgar Tinko Banabakov (52kg). 
 
Wracając do składu Ukrainy 1 byli w nim także 52kg Dmytro Zamotaev (brąz MŚ 2015, brąz IE 2015, brąz ME 2017), 56kg Mykola Butsenko (brąz MŚ 2013, srebro ME 2013, 2017), 60kg Iurii Shestak (mistrz Europy 2017), +91kg Viktor Vykhryst (mistrz Europy 2017). 
 
Z Mykola Butsenko walkę stoczył Marcin Hejosz. - Przeciwnik był wymagający i dużo bardziej doświadczony, jednak wydaje mi się, że nie odstawałem od niego umiejętnościami. Brakowało jednak paru rzeczy w moim dzisiejszym występie. Trenerzy od razu po pojedynku przedstawili mi jego analizę. W kolejnych walkach wyciągnę wnioski i poprawię błędy - dodał reprezentant Polski. 
 
O walce z Mistrzem Europy Iurii Shestaku mówił Radomir Obruśniak: - Czułem się dobrze od 1 rundy i próbowałem przejąć inicjatywę, co skutkowało tym, że momentami przeważałem. Cała walka wyglądała na wyrównaną, a z werdyktu nie jestem zadowolony. 
 
Łącznie odbyło się 9 walk, bez kategorii -69kg. 
 
Ukraina 1 – Polska 18:0 
-49kg Nazar Kurotchyn – Jakub Słomiński 
-52kg Dmytro Zamotaev - Tinko Banabakov Bułgar 
-56kg Mykola Butsenko – Marcin Hejosz 
-60kg Iurii Shestak – Radomir Obruśniak 
-64kg Oleksandr Melenuk - Damian Durkacz 
-75kg Oleksandr Khyzhniak - Bartosz Gołębiewski 
-81kg Denys Solonenko – Mateusz Goiński 
-91kg Ramazan Muslimov – Aleksander Celejewski 
+91kg Viktor Vykhryst - Adam Kulik 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.