yog_buenos-aires2018-500.jpg

Natalia Gajewska wystąpi w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich 

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) oraz AIBA potwierdziły start Natalii Gajewskiej (-75kg), ćwierćfinalistki niedawnych Młodzieżowych Mistrzostw Świata, w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, które za niecały miesiąc 6 października rozpoczną się w Buenos Aires. 
 
- W ćwierćfinale MMŚ w Budapeszcie, pod koniec sierpnia, Natalia Gajewska awansowała do ćwierćfinału, w którym spotkała się z ubiegłoroczna wicemistrzynią świata Brytyjką Georgią O'Connor. W naszej ocenie Natalia była lepszą zawodniczką w tej walce, ale sędziowie punktowali 3-2 dla rywali. Dlaczego musieliśmy czekać w napięciu na informację, czy MKOl i AIBA potwierdzą kwalifikację olimpijską dla Gajewskiej, czy też nie. Na szczęście informacje są bardzo dobre - mówi Jacek Dymowski, drugi trener kadry (współpracujący z Andrzejem Porębskim). 
 
Natalia Gajewska jest podopieczną trenera Pawła Babickiego z Championa Wołomin, zaś w reprezentacji Biało-Czerwonych ćwiczy pod okiem Jacka Dymowskiego z Żoliborskiej Szkoły Boksu w Warszawie. 
 
- Nasze kluby ze sobą współpracują, a ja biorę udział w przygotowaniach Natalii w kadrze narodowej. To bardzo zdolna i perspektywiczna zawodniczka, dla której ostatnim sprawdzianem przed wylotem do Argentyny są Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska. Wierzę, że w Ameryce Południowej udowodni, że jest przyszłością polskiego pięściarstwa - powiedział Jacek Dymowski, drugi trener zawodowej mistrzyni świata Ewy Brodnickiej. 
 
W Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich startują zawodniczki i zawodnicy w wieku od 14 do 18 lat. Pierwsza edycja zawodów odbyła się w 2010 roku w Singapurze, a druga w 2014 roku w Chinach. Igrzyska w Buenos Aires potrwają od 6 do 18 października. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.