Suzuki Boxing Night – rekordowe 7 gal i mnóstwo emocji w 2021 roku

Aż 7 gal cyklu Suzuki Boxing Night, organizowanych przez Polski Związek Bokserski i firmę Suzuki Motor Poland, odbyło się w 2021 roku. Występowali najlepsi polscy pięściarze i pięściarki, a szansę pokazania swych umiejętności dostała także młodzież. Nie zabrakło walk naszych reprezentantów na zasadach boksu zawodowego. Gale transmitowała telewizja TVP Sport.

Na ringach w Lublinie, Kielcach i Myślenicach Biało-Czerwoni rywalizowali z krajowymi oraz zagranicznymi przeciwnikami. To była znakomita promocja boksu olimpijskiego. Emocji nie zabrakło także w walkach na zasadach pięściarstwa zawodowego.

Świetnym pomysłem było rozgrywanie na galach Suzuki Boxing Night walk finałowych Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W ogólne liczna grupa młodych zawodniczek i zawodników boksowała na imprezach, które organizują Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland.

Już wkrótce kolejne wydarzenia w ramach Suzuki Boxing Night!

Gale Suzuki Boxing Night w 2021 roku:

SBN 4, Lublin – Na gali „Suzuki Boxing Night IV – Starcie Mistrzów” walczyli reprezentanci Polski, Rosji, Jordanii, Czech, Estonii i Liwy. Między innymi Damian Durkacz (63 kg) wygrał z bardzo mocnym rosyjskim mańkutem Aleksiejem Mazurem 2:1.

SBN 5, Lublin - W pojedynków Mistrzów Polski Damian Durkacz (63 kg) pokonał jednogłośnie na punkty Dominika Kidę (69 kg) w limicie kategorii półśredniej. W innych walkach wagi 69 kg Filip Wąchała wygrał z Michałem Jarlińskim, a Łukasz Niemczyk z Bartłomiejem Przybyłą – werdykty po 3:0.

SBN 6, Lublin – W meczu boksu olimpijskiego reprezentacja Polski rozgromiła Mołdawię 16:0. Wśród Biało-Czerwonych wygraną zanotował m.in. Damian Durkacz (63 kg), który później reprezentował męską kadrę na Igrzyska Olimpijskich w Tokio.

SBN PRO 7, Kielce - Bartosz Gołębiewski pokonał jednogłośnie na punkty Rafała Jackiewicza, byłego Mistrza Europy zawodowców. Udanie na profesjonalnym ringu zadebiutowali także inni multimedaliści Mistrzostw Polski – Mateusz Polski i Daniel Adamiec. Odbyły się również trzy finały XXVIII Mistrzostw Polski Juniorów (rozgrywane były w Staszowie), m.in. po złoto sięgnął Młodzieżowy Wicemistrz Świata Jakub Straszewski (92 kg).

SBN 8, Kielce – Zwycięstwa odniosło kilku kadrowiczów przygotowujących się do MŚ w Belgradzie, zaś złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w wadze 75 kg zdobyła debiutująca Daria Parada. Wygrała z obrończynią tytułu Agatą Kaczmarską.

SBN 9, Myślenice – Tuż przed Mistrzostwami Polski wygrywali m.in. Paweł Brach (57 kg), Damian Durkacz (67 kg) i - w walce wieczoru - Mateusz Bereźnicki (92 kg). Ich przeciwnikami byli zawodnicy z Włoch. Kilka dni później wszyscy wymienieni zdobyli złote medale MP w Wałbrzychu.

SBN 10, Kielce – W walce wieczoru, w boksie profesjonalnym Daniel Adamiec zremisował z Michałem Łoniewskim w kategorii półciężkiej. Wcześniej w pojedynkach w boksie olimpijskim Polacy byli lepsi od Norwegów, a Polki lepsze od Kanadyjek.