„O Złotą Rękawicę Wisły" – krakowianie wśród wyróżnionych

Bardzo dobrym widowiskiem był 3-dniowy 40. Międzynarodowy Turniej Bokserski „O Złotą Rękawicę Wisły" im. Teofila Kowalskiego w Krakowie. Wśród wyróżnionych znaleźli się pięściarze krakowskich klubów Ilia Bader i Tomasz Kot z BBB Serca, Jarosław Iwanow i Igor Pyclik z Wisły.

4-krotny Mistrz Polski Seniorów Jarosław Iwanow został wybrany najlepiej wyszkolonym bokserem zawodów – nagroda im. Teofila Kowalskiego. W finale kategorii 63,5 kg wygrał z Gabrielem Blezieniem 3:0.

Najlepszym bokserem wagi ciężkiej - im. Krzysztofa Gibesa – został zwycięzca wagi 92 kg Tomasz Kot. W decydującym pojedynku pokonał Kamila Wiecha 3:0.

Tytuł najlepszego juniora przyznano Ilii Baderowi (były Mistrz Polski kadetów), który zwyciężył w finale 63,5 kg w walce z Khalcikiem Baghuryanem. W nagrodę otrzymał także Puchar Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Jak poinformowała Gazeta Krakowska, najwaleczniejszym kadetem został uznany Igor Pyclik. W pojedynku o 1 miejsce wagi 75 kg pokonał przez RSC w 3 rundzie Huberta Rapacza.

Triumfatora tej samej kategorii 75 kg, ale seniorów Grzegorza Mardyłę wybrano najlepszym seniorów zawodów w stolicy Małopolski. W rywalizacji o tytuł wygrał w 2 rundzie z Michałem Wasilkowskim.

Podczas turnieju „O Złotą Rękawicę Wisły", która uświetniła jubileusz 90-lecia powstania Małopolskiego Związku Bokserskiego, odbyły się także walki kobiet i pojedynek pięściarzy na wózkach.

Gośćmi zawodów w Krakowie byli m.in. Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego, Damian Durkacz, Olimpijczyk z Tokio i Mariusz Wach, który w 2000 roku wygrał turniej „O Złotą Rękawicę Wisły”.