Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu: Gołębiewski lepszy w finale od Goińskiego

Po wyrównanej walce Bartosz Gołębiewski (RUSHH Kielce) wygrał na ringu w Wałbrzychu z Mateuszem Goińskim (Zagłębie Konin) 5:0 i obronił tytuł Mistrza Polski w wadze 75 kg.

Pierwszą rundę wygrał Mateusz Goiński, drugą Bartosz Gołębiewski, a o końcowym wyniku zadecydowało trzecie starcie, w którym zwyciężył kielczanin. To była powtórka finału z Karlina z 2018 roku. Bartosz Gołębiewski triumfował w MP w 2017 oraz wspomnianych 2018, 2020 i 2021 roku. Z kolei Mateusz Goiński po raz 5 z rzędu wywalczył srebro, 3-krotnie w wadze średniej i 2-krotnie w półciężkiej.
 
Przed ostatnią, wieczorną serią dzisiejszych walk finałowych w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Aqua Zdrój” uhonorowana została wybitna postać naszego kobiecego boksu – Karolina Koszewska. Mistrzyni Polski wygrywała, oczywiście z przerwami, w krajowych zawodach od 2002 do 2021 roku, a w piątek została uznana najlepszą zawodniczką 21 MP Seniorek.
 
Decyzją władz Polskiego Związku Bokserskiego Karolina Koszewska otrzymała Złotą Odznakę PZB (uhonorowali zawodniczkę Grzegorz Nowaczek, Maciej Demel, Roman Ślagowski). W podziękowaniu znakomita pięściarka m.in. złożyła życzenia obchodzącemu w piątek, 19 listopada 50 urodziny Grzegorzowi Nowaczkowi, Prezesowi PZB. Wyróżniony został także Krzysztof Sadłoń z Imperium Boxing Wałbrzych. Klub z Wałbrzycha organizował MP razem z Miastem Wałbrzych i Polskim Związkiem Bokserskim, a galę finałową transmitowała TVP Sport.
 
W piątkowy wieczór nie zabrakło bardzo dobrych pojedynków. Niepokonany na polskich ringach, tym razem startujący w limicie 67 kg Damian Durkacz (Concordia Knurów) pokonał Mateusza Polskiego (Klub Bokserski Karlino) 5:0 – w powtórce finału z MP 2019 z Opola. Dla Damiana Durkacza to 4 kolejne złoto, wcześniej w wagach 64 kg i 63 kg (2 razy). Bardzo doświadczony Mateusz Polski był Mistrzem Polski w 2013 i 2017 roku.
 
Tytuły mistrzowskie kolekcjonuje walczący obecnie w wadze 51 kg Jakub Słomiński (Wda Świecie). Dzisiaj wygrał z Emilianem Dudajkiem (Boxing Radom) 5:0. Kuba Słomiński jest niepokonany od 5 lat, a wygrywał 3-krotnie w kat. 49 kg i następnie w razy w wadze 52 kg.
 
W kat. 57 kg Paweł Brach (Radomiak Radom) pokonał przez RSC w 2 rundzie Roberta Zakharyana (Skorpion Szczecin). Ponad 30 lat radomscy kibice czekali na Mistrza Polski Seniorów! Po zmianie limitów w boksie amatorskim Jarosław Iwanow (Wisła Kraków) przeszedł do wagi 60 kg i triumfował w rywalizacji finałowej z Patrykiem Trochimiakiem (Imperium Boxing Wałbrzych). Dla Jarosława Iwanowa to 4 złoty krążek z rzędu, wcześniejsze w 56 kg, 57 kg i ponownie 57 kg.
 
W wadze 63,5 kg po złoto sięgnął Arkadiusz Zakharyan (Skorpion Szczecin) pokonując 3:2 Marka Pietruczuka (Victoria Ostrołęka), Mistrza Polski z 2014 roku 56 kg i 2017 roku 60 kg. Natomiast w finale 71 kg Daniel Piotrowski (Skorpion Szczecin) wygrał z Łukaszem Niemczykiem (Champion Chojnów) 5:0.
 
W przedostatnim z finałów 92 MP, w kat. 86 kg ćwierćfinalista Mistrzostw Świata Sebastian Wiktorzak (Skorpion Szczecin) pokonał Tomasza Niedźwieckiego (RUSHH Kielce) 5:0 i tym samym powtórzył sukces z 2019 roku z wagi 81 kg.
 
Na koniec w kategorii 92 kg o złoto boksowali Mateusz Bereźnicki (Skorpion Szczecin) i Mateusz Kubiszyn (Stal Rzeszów). Rok temu w półfinale w Wałczu wygrał Mateusz Bereźnicki i teraz znów bardzo pewnie zwyciężył 20-letni bokser w starciu z 3-krotnym Mistrzem Świata w kickboxingu full contact.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.