Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu: Damian Durkacz z Mateuszem Polskim najwcześniej w finale

Dzisiaj w Wałbrzychu odbyło się losowanie Mistrzostw Polski mężczyzn w boksie. W Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Aqua Zdrój” odbędą się także MP kobiet. Zawody potrwają do piątku, 19 listopada, a transmisję z gali finałowej przeprowadzi TVP Sport. Organizatorami turnieju są Miasto Wałbrzych, Imperium Boxing Wałbrzych, Polski Związek Bokserski.

W wadze 67 kg najwcześniej w finale może dojść do walki Olimpijczyka z Tokio Damiana Durkacza z medalistą Mistrzostw i Igrzysk Europy Mateuszem Polski. Damian Durkacz jest rozstawiony i w półfinale spotka się z Damianem Michulskim lub zawodnikiem gospodarzy Patrykiem Soyerem. Mateusz Polski w ćwierćfinale będzie boksował z Szymonem Brząkałą i jeśli zwycięży, w 1/2 finału zmierzy się z Filipem Wąchałą lub Patrykiem Oleksiewiczem.
 
W boksie olimpijskim nastąpiły zmiany, m.in. w porównaniu do ubiegłorocznych MP w Wałczu liczba kategorii wagowych zwiększyła się z 8 do 13. Mistrz kraju wagi 69 kg Dominik Kida występuje obecnie w limicie 71 kg, a jego pierwszym rywalem będzie Adam Tłoczek. W tej samej połówce drabinki są m.in. Łukasz Zyguła i Łukasz Niemczyk, a w „górnej” – m.in. Mikołaj Tobera i Daniel Piotrowski.
 
W kat. 75 kg tytułu mistrzowskiego broni Bartosz Gołębiewski. W 1/8 finału jego przeciwnikiem będzie Dawid Wites. Wicemistrz Polski Mateusz Goiński zacznie rywalizację od pojedynku w 1/16 finału z Adrianem Spoździałem.
 
W nowym limicie do 86 kg (waga junior ciężka) Tomasz Niedźwiecki będzie walczył w ćwierćfinale z Januszem Chrzanowskim. Rundę wcześniej Sebastian Wiktorzak, ćwierćfinalista niedawnych Mistrzostw Świata w Belgradzie, spotka się z Patrykiem Kowalczykiem, podopiecznym Krzysztofa Sadłonia i Mariusza Burzyńskiego z wałbrzyskiego Imperium Boxing.
 
W kat. ciężkiej 92 kg Mateusz Bereźnicki wylosował w 1/8 finału Daniela Białka, a w ćwierćfinale kat. superciężkiej +92 kg jest Oskar Safaryan. Jego rywalem będzie Łukasz Kozioł. W MPS w 2020 roku w Wałczu Mateusz Bereźnicki zdobył złoto w wadze 91 kg, a Oskar Safaryan w wadze +91kg.
 
W poniedziałek, 15 listopada odbędą się walki eliminacyjne MP mężczyzn. Tego dnia przeprowadzone zostanie losowanie MP kobiet.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.