MŚ w Belgradzie: Sebastian Wiktorzak na miejscach 5-8

Sebastianowi Wiktorzakowi (86 kg) nie udało się pokonać Brazylijczyka Keno Machado i zdobyć medalu Mistrzostw Świata w Belgradzie. Polak przegrał w dzisiejszej walce ćwierćfinałowej 0:5.

Na ringu w Belgradzie polski bokser wygrał 2 pojedynki, ale warunkiem wywalczenia miejsca na podium było zwycięstwo z Keno Machado, Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim z 2018 roku i ćwierćfinalistą Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
 
Niestety rywal z Brazylii był lepszy i niepodzielnie dominował między linami. Sebastian Wiktorzak przegrał wszystkie 3 rundy i ostatecznie uległ Keno Machado 0:5 (27-30, 27-30, 27-30, 26-30, 26-30).
 
Porażka w ćwierćfinale oznacza, że nasz reprezentant zakończy turniej na miejscach 5-8. Keno Machado spotka się w półfinale z Belgiem Victorem Schelstraete, który wygrał z Anglikiem Connerem Tudsbury 3:2.
 
W tym roku AIBA organizuje jeszcze jedną wielką imprezę, w grudniu Stambuł będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Kobiet.
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.