MŚ w Belgradzie: Damian Durkacz w 1/8 finału! Pech Pawła Bracha!

Boksujący w nowej kategorii wagowej 67 kg Damian Durkacz odniósł pierwsze zwycięstwo na ringu w Belgradzie. Dziś w 1/16 finału Mistrzostw Świata pokonał Ormianina Gurgena Madoyana 4:1. Niestety w bardzo pechowych okolicznościach z turnieju odpadł drugi z naszych pięściarzy walczących w czwartek – Paweł Brach (57 kg).

Damian Durkacz stoczył bardzo wyrównaną walkę z Ormianinem Gurgenem Madoynam, który wcześniej zwyciężył już w jednym pojedynku w Serbii. Po 1 rundzie Polak prowadził 3:2, a 2 rundę też wygrał 3:2. Po 6 minutach wygrywał więc nieznacznie i o wszystkim miała zadecydować ostatnia runda. Nasz reprezentant stanął na wysokości zadania, wszyscy sędziowie przyznali jemu wygraną 5:0. Końcowy werdykt 4:1 (30-27, 30-27, 29-28, 29-28, 28-29).

1 listopada w 1/8 finału Damian Durkacz będzie boksować z Kazachem Ablaikhanem Zhussupovem, brązowym medalistą dwóch ostatnich Mistrzostw Świata, w 2017 roku i 2019 roku.

Pechowo z turnieju odpadł Paweł Brach, który walczył dziś z Nuretinem Ovatem. Dla Polaka to debiut w MŚ, a Turek miał już jedną wygraną na ringu w Belgradzie. Pierwsza runda była obiecująca i Paweł Brach wygrał ją 4:1.

Pojedynek zakończył się przedwcześnie w 2 rundzie. Kiedy do końca pozostało ok. 70 sek walkę przerwano z powodu kontuzji Turka. Po podliczeniu punktów okazało się, że reprezentant Biało-Czerwonych przegrał minimalnie 2:3 (20-18, 19-19, 19-19, 18-20, 18-20).

Wczoraj swoją walkę wygrał Sebastian Wiktorzak (86 kg), a dzisiaj Damian Durkacz (67 kg). Jutro w eliminacjach wystąpią Mateusz Bereźnicki (92 kg), a pojutrze Daniel Adamiec (80 kg).