ME Juniorów i Juniorek: świetny początek i dwa zwycięstwa Polaków

Dwa zwycięstwa na punkty odnieśli polscy bokserzy - Marcel Materla (57 kg) i Paweł Sulęcki (60 kg) – w pierwszym dniu Mistrzostw Europy Juniorów w czarnogórskiej Budvie.

W 1/16 finału Marcel Materla (Skorpion Szczecin) wygrał z Serbem Darko Djukanoviciem i Paweł Sulęcki (Legionowska Akademia Boksu) z Łotyszem Maksimsem Golubovkisem. W poniedziałek w kolejnych pojedynkach, których stawką będzie awans do ćwierćfinału, ich rywalami będą zawodnik gospodarzy Tomislav Djinović oraz Izraelczyk Omar Lawabna.
 
W ME Juniorów i Juniorek startuje 21-osobowa reprezentacja Polski. To zawodnicy i zawodniczki urodzenia w 2003 i 2004 roku. W tym gronie są srebrni medaliści tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostwa Świata U19 w Kielcach - Natalia Kuczewska 48 kg, Barbara Marcinkowska 69 kg, Jakub Straszewski 91 kg.
 
W sobotę, 16 października na ringu w Budvie, w 1/16 finału boksować będzie Mateusz Urban (71 kg) oraz w 1/8 finału Sebastian Kusz (80 kg), Dawid Tkacz (86 kg) i Jakub Straszewski (92 kg).
 
Mateusz Urban (Bojan Boks Lubań) spotka się z Rumunem Danielem Cosminem Hermeziu, Dawid Tkacz (Garda Chojna) z Włochem Paolo Caruso, zaś przeciwnikami Sebastiana Kusza (Ziętek Team Kalisz) i Jakuba Straszewskiego (Champion Włocławek) będą pięściarze z Turcji - Bedirhan Kalkan i Gokturk Ersungur.
 
Polskie zawodniczki rozpoczną rywalizację w MEJ w Czarnogórze w niedzielę, 17 października.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.