Turniej w Sarajewie: Durkacz, Kida i Safaryan złotymi medalistami!Wspaniały sukces polskich bokserów na miesiąc przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Belgradzie. W turnieju w Sarajewie złote medale zdobyli Damian Durkacz (67 kg), Dominik Kida (71 kg) i O

Wspaniały sukces polskich bokserów na miesiąc przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Belgradzie. W turnieju w Sarajewie złote medale zdobyli Damian Durkacz (67 kg), Dominik Kida (71 kg) i Oskar Safaryan (+92 kg), srebrny Sebastian Wiktorzak (86 kg), a brązowe Paweł Brach (60 kg) i Daniel Adamiec (80 kg).

Polacy wygrali aż 11 z 14 walk w Memoriale Mustafy Hajrulahovicia Talijana.

W dzisiejszych finałach jednogłośnie na punkty Damian Durkacz wygrał z Francuzem Hugo Grau i Oskar Safaryan z reprezentantem Bośni i Hercegowiny Amerem Skirijelj, a niejednogłośnie Dominik Kida z Walijczykiem Ioanem Croftem. Z kolei Sebastian Wiktorzak przegrał z Węgrem Adamem Hamori.

Brązowe medale w Sarajewie wywalczyli Paweł Brach (60 kg) i Daniel Adamiec (80 kg).

W stolicy Bośni i Hercegowiny startowało 6 Biało-Czerwonych i wszyscy wywalczyli medale. Co ciekawe po każdej walce finałowej wręczał je sędzia ringowy.

W dniu 24 października oficjalnie rozpoczną się MŚ, ale wcześniej poszczególne reprezentacje muszą ogłosić ostateczne składy.