Przyszli Olimpijczycy wystąpią w Sarajewie

Szybkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy Młodzików U14 w Sarajewie. To pierwszy międzynarodowy prestiżowy sprawdzian dla przyszłych Olimpijczyków! W stolicy Bośni i Hercegowiny wystąpią nasi reprezentanci, ale składy poznamy dopiero za kilka dni.

ME Młodzików rozgrywane są od prawie 20 lat i dla wielu zawodników stanowią możliwość rozpoczęcia rywalizacji z pięściarzami z innych krajów.
 
Poprzedni turniej tej rangi odbył się w 2019 roku w Tbilisi, gdzie pochodzący z Białegostoku Maciej Marchel zdobył brązowy medal w wadze do 40 kg. Bokser trenowany przez Piotra Jankowskiego wygrał w ćwierćfinale z Turkiem Refikiem Kartalem 4:1 i przegrał w półfinale minimalnie z Anglikiem Thomasem Vareyem 2:3.
 
Kilka tygodni temu Maciej Marchel ponownie walczył w gruzińskiej stolicy, ale już w ME Kadetów i osiągnął ćwierćfinał kategorii 52 kg.
 
Wcześniej medale Mistrzostw Europy Młodzików zdobyli: złoto Eryk Giermak (62 kg) w rosyjskim Groznym w 2011 roku, srebro Adam Kośmider (59 kg) w rosyjskim mieście Tver w 2005 roku i brąz Jakub Dordzik (52kg) w Zagrzebiu w 2016 roku.
 
Równo 10 lat temu Eryk Giermak pokonał w ćwierćfinale Rosjanina Hasana Baysangurova, w półfinale Ukraińca Marka Domaskina i w finale Ormianina Viktora Yuzikhovicha. Natomiast Adam Kośmider po półfinałowym zwycięstwie z Irlandczykiem Royem Emmeką, w finale przegrał z Rosjaninem Ivanem Kornevem.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.