Elżbieta Wójcik zmierzy się z Holenderką Fontijn w Tokio

Z bardzo dobrze sobie znaną Holenderką Nouchką Fontijn będzie walczyła Elżbieta Wójcik (75 kg) w 1/8 finału olimpijskiego turnieju w Tokio. Do tego pojedynku dojdzie w środę, 28 lipca.
 
Elżbieta Wójcik jest utytułowaną zawodniczką, zdobywała medale Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy, ale świetną pięściarką jest także Nouchką Fontijn. Holenderka to Wicemistrzyni Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, 3-krotna Wicemistrzyni Świata oraz triumfatorka Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy.
 
Zwyciężczyni tej walki w ćwierćfinale spotka się z Kanadyjką Tammarą Thibeault lub Nadezhdą Ryabets z Kazachstanu.
 
Natomiast przeciwniczki z Uzbekistanu mają w 1/16 finału Sandra Drabik (51 kg) i Karolina Koszewska (69 kg). Karolina Koszewska zmierzy się z Shakhnozą Yunusovą, a Sandra Drabik z Tursunoy Rakhimovą.
 
Damian Durkacz (63 kg) wygrywał już z rosyjskimi bokserami, m.in. w styczniu z Aleksiejem Mazurem podczas Suzuki Boxing Night w Lublinie. W Igrzyskach w Tokio w 1/16 finału wylosował jego rodaka Gabila Mamedova, Wicemistrza Europy 2017 i 2019.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.