ME Kadetów: 10 reprezentantów Polski wystąpi w Tbilisi

W 10-osobowym składzie wystąpi męska reprezentacja Polski w Mistrzostwach Europy Kadetów (EUBC Junior European Boxing Championships) w Tbilisi w dniach 1-12 lipca. Większość z kadrowiczów już startowała i zdobyła doświadczenie w zawodach tej rangi.

Poprzednie ME Kadetów odbyły się pod koniec 2020 roku w Sofii, a brązowy medal zdobył walczący w kategorii 46 kg Nikolas Pawlik. To reprezentacyjny i klubowy (trenuje w Zawierciu, a walczy obecnie w barwach Bytomskiej Akademii Boksu) podopieczny trenera kadry narodowej Krzysztofa Szota.

- Nikolas Pawlik w mojej ocenie to wyróżniający pięściarz i kandydat na Mistrza Europy w tej grupie wiekowej. W ogóle mamy równy skład i każdy z tych zawodników jest w stanie wywalczyć medal. Zresztą nas kadeci pokazali to na ostatnich dwóch turniejach międzynarodowych na Węgrzech i w Serbii, gdzie wygrali sporo walk w dobrym stylu. Drużynowo zajęli pierwsze miejsce na Węgrzech oraz drugie miejsce w Serbii, tylko za reprezentacją Kazachstanu – mówi trener Krzysztof Szot.
 
Skład na Mistrzostwa Europy 2021 w Gruzji wygląda następująco: 46 kg Nikolas Pawlik (ur. 2005 rok), 52 kg Maciej Marchel (2006), 54 kg Dominik Jędrej (2005), 57 kg Kamil Kaczmarek (2005), 60 kg Artur Proksa (2005), 63 kg Iwan Kucherenko (2005), 66 kg Dominik Przywara (2005), 70 kg Tobiasz Zarzeczny (2005), 80 kg Jakub Ochnicki (2005), +80 kg Olaf Pera (2005).
 
- Siedmiu z dziesięciu zawodników już boksowało w Mistrzostwach Europy. W Tbilisi zadebiutują Kamil Kaczmarek, Dominik Przywara i Tobiasz Zarzeczny. Jeżeli chodzi o rywalizację w poszczególnych wagach, to w czasie pandemii była ona utrudniona. Nie było startów, a sparingi nie zawsze wyłaniają tego lepszego zawodnika, ponieważ w takiej walce odpada stres i waga, a one maja duże znaczenie podczas turnieju mistrzowskiego – dodał selekcjoner kadry narodowej.
 
W środę wieczorem do Gruzji udają się reprezentacje polskich kadetów i kadetek, których skład wkrótce przedstawimy.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.