To już pewne – Karolina Koszewska i Elżbieta Wójcik jadą na Igrzyska!

W piątek, 25 czerwca Polski Związek Bokserski otrzymał oficjalną informację – Karolina Koszewska (69 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg) jadą na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

- Dostaliśmy potwierdzenie, że z rankingu światowego awans na Igrzyska Olimpijskie wywalczyły Karolina Koszewska (69 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg) – mówi Paweł Pasiak, kierownik wyszkolenia w Polskim Związku Bokserskim, a wcześniej trener kadry narodowej kobiet.
 
Czerwiec to miesiąc świetnych informacji dla polskiego boksu olimpijskiego. Na początku tego miesiąca kwalifikacje olimpijskie w europejskich zawodach w Paryżu zdobyli Sandra Drabik (51 kg) i Damian Durkacz (63 kg). A na koniec napłynęły wiadomości z Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Olimpijskiego, że w Tokio boksować będą także Karolina Koszewska (69 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg).
 
To wielki kolejny sukces całego naszego pięściarstwa olimpijskiego kierowanego przez Prezesa PZB Grzegorza Nowaczka. Biało-Czerwoni zdobyli w kwietniu medale Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Kielcach, w czerwcu medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy we Włoszech, a wśród seniorów 4 Polaków zapewniło sobie start w turnieju olimpijskim w Tokio.
 
Za niewiele ponad 3 tygodnia reprezentacja Polski kobiet i mężczyzn uda się na najważniejsze zawody ostatniego 5-lecia – Igrzyska Olimpijskie w stolicy Japonii. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.