ME U22 we Włoszech: Mateusz Bereźnicki nie dał żadnych szans Słowakowi Michalkovi

Mateusz Bereźnicki (91 kg) nie dał żadnych szans Davidowi Michalkowi, pokonując słowackiego boksera 5:0 w ćwierćfinale Młodzieżowych Mistrzostw Europy U22 we Włoszech. Nasi reprezentanci zapewnili sobie 5 medali w turnieju w Roseto degli Abruzzi.

Po wygranej z Litwinem Dariusem Voisnarovicem 4:1, dziś Mistrz Polski Seniorów wagi ciężkiej boksował ze sporo niższym od siebie, aczkolwiek walecznym Davidem Michalkiem. Mateusz Bereźnicki był zdecydowanie lepszy, a wykorzystując swoje warunki fizyczne sprawił, że rywal momentami był całkowicie bezradny.
 
Z minuty na minutę nasz reprezentant boksował coraz luźniej i był coraz pewniejszy siebie. Wyprowadzał uderzenia i umiejętnie schodził z linii ciosu Davida Michalka, który z kolei bił w „powietrze”. Sędziowie nie mieli problemów z przyznaniem zwycięstwa Polakowi w każdej rundzie. Końcowy werdykt to 5:0 i za każdym razem 30:27.
 
Jutro w swoim trzecim pojedynku na włoskim ringu Mateusz Bereźnicki spotka się z Rosjaninem Vladimirem Uzunianem, który pokonał Ukraińca Yevheniia Pavlovskyi 5:0.
 
Wcześniej w poniedziałek ćwierćfinałowe zwycięstwo 3:2 z Gruzinem Giorgi Kapanadze odniósł Paweł Brach (56 kg). We wtorkowych walkach, których stawką jest awans do finału, będą boksować także Agata Kaczmarska (75 kg), Martyna Jancelewicz (81 kg) i Oliwia Toborek (+81 kg).
 
Program jutrzejszych półfinałów:
75 kg: Agata Kaczmarska (Polska) - Gabriele Stonkute (Litwa)
81 kg: Martyna Jancelewicz (Polska) - Saltanat Medenova (Rosja)
+81 kg: Oliwia Toborek (Polska) - Maria Shishmareva (Rosja)
 
56 kg: Paweł Brach (Polska) - Adam Brian Hession (Irlandia)
81 kg: Mateusz Bereźnicki (Polska) - Vladimir Uzunian (Rosja)

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.