ME U22 we Włoszech: pierwsze zwycięstwo Filipa Wąchały

Po bardzo wyrównanym pojedynku Filip Wąchała (69 kg) pokonał Walijczyka Ioana Crofta 3:2 w 1/16 finału Mistrzostw Europy U22. To świetny początek reprezentantów Polski w turnieju w Roseto degli Abruzzi.

Walkę na ringu ustawionym na świeżym powietrzu lepiej zaczął sporo wyższy Ioan Croft i to on wygrał pierwszą rundę 4:1. W drugiej nasz pięściarz skutecznie odrobił straty, był lepszy na kartach wszystkich sędziów, więc o wyniku decydowało ostatnie starcie. W nim znów zwyciężył Filip Wąchała 3:2 i całą rywalizację 3:2 (30:27, 28:29, 28:29, 29:28, 29:28).
 
Rozstawiony z nr 5 Filip Wąchała, uczestnik Mistrzostw Świata Seniorów w 2019 roku, spotka się teraz z Gruzinem Otarem Naderianim, który wygrał z Hiszpanem Sergio Martinezem 4:1. Stawką będzie awans do ćwierćfinału. Walka odbędzie się w sobotę, 19 czerwca.
 
Jutro w 1/8 finału kategorii 57 kg Karolina Tracz zmierzy się z Białorusinką Ulyaną Yesipenką.
 
Z kolei w sobotę o ćwierćfinał powalczą: Piotr Szczukowski (81 kg) z Ormianinem Hambardzumem Hakobyanem lub Serbem Vladimirem Mironchikovem (ich pojedynek w piątek) oraz Mistrz Polski Seniorów Mateusz Bereźnicki (91 kg) z Litwinem Dariusem Voisnarovicem.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.