ME U22 we Włoszech: Polacy w 11-osobowym składzie

We wtorek, 15 czerwca o g. 7:00 z Warszawy na Mistrzostwa Europy U-22 do włoskiego Roseto degli Abruzzi udaje się 11-osobowa reprezentacja Polski. Po sukcesach Biało-Czerwonych w olimpijskich kwalifikacjach do Igrzysk w Tokio, czekamy na kolejne zwycięstwa Polaków na międzynarodowej arenie.

W ostatnich dniach kadra młodzieżowa mężczyzn trenowała na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu „Cetniewo” we Władysławowie, a kadra młodzieżowa kobiet w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.
 
- W naszym składzie są Paweł Brach 56 kg, Filip Wąchała 69 kg, Piotr Szczukowski 81 kg, Mateusz Bereźnicki 91 kg i Oskar Safaryan +91 kg. Oczywiście, że liczę mocno na każdego z zawodników i wierzę, że każdego stać na podium, ale bardzo dobrym wynikiem byłyby dwa miejsca na podium – mówi trener współpracujący z PZB Marek Chrobak.
 
Natomiast w żeńskiej reprezentacji znalazły się: 51 kg Wiktoria Rogalińska, 54 kg Karolina Ampulska, 57 kg Karolina Tracz, 75 kg Agata Kaczmarska, 81 kg Martyna Jancelewicz, +81 kg Oliwia Toborek.
 
- Mamy bardzo dobre pięściarki w młodzieżowej reprezentacji. Oczywiście zawsze ring wszystko weryfikuje, ale skład jest mocny – przyznała Karolina Michalczuk, trenera kobiecej drużyny narodowej.
 
- W środę odbędzie się losowanie, a w czwartek pierwsze walki we Włoszech – mówią nasi szkoleniowcy.
 
W Młodzieżowych Mistrzostwach Europy kobiet i mężczyzn do lat 22 mogą startować bokserzy urodzeni w latach 1998 – 2002.
 
Poprzednie ME U22 odbyły się w 2019 roku we Władykaukazie. Agata Kaczmarska (75 kg) zdobyła srebrny medal, a brąz w kategorii 81 kg wywalczyła Aleksandra Smuklerz.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.