Sandra Drabik dołączyła do Damiana Durkacza i wystąpi na Igrzyskach

Wspaniała wiadomość z Paryża, gdzie Sandra Drabik (51 kg) zapewniła sobie olimpijski występ w Tokio. To oznacza, że z europejskich eliminacji awans na Igrzyska wywalczyło dwoje reprezentantów Polski. Jako pierwszy w sobotę kwalifikację zdobył Damian Durkacz (63 kg). Niestety dzisiaj nie powiodło się Karolinie Koszewskiej (69 kg).

O wyjazd na Igrzyska Olimpijskie Sandra Drabik rywalizowała z Serbką Niną Radovanović, którą w tym roku pokonała w turnieju w Turcji. Pierwsza runda dla Polki na kartach sędziów 4:1. Bardzo zmotywowana nasza pięściarka po 2 rundzie prowadziła 20-18 u dwóch sędziów, zaś u trzech pozostałych był remis, więc decydujące było ostatnie starcie. A w nim kielczanka znów była lepsza i po końcowym gongu triumfowała 4:1 (29-28, 28-29, 29-28, 29-28, 30-27).
 
Po 9 latach znów zobaczymy polską zawodniczkę na olimpijskim ringu. W 2012 roku w Londynie boksowała Karolina Michalczuk (jako pierwsza w historii pięściarka z Polski), dziś trenerka Kadry Narodowej Biało-Czerwonych. Natomiast w 2016 roku w Rio de Janeiro startowali Tomasz Jabłoński (75 kg) i Igor Jakubowski (91 kg).
 
Do Sandry Drabik miała szansę jeszcze dołączyć Karolina Koszewska, ale niestety przegrała z inną doświadczoną zawodniczką Rosjanką Saadat Dalgatovą 0:5 (27-30, 27-30, 27-30, 27-30, 27-30).
 
Europejskie kwalifikacje do Igrzyska Olimpijskich rozpoczęły się w marcu 2020 roku, a dokończone zostały w czerwcu 2021 roku. Najważniejszą informacją dla polskich kibiców jest awans Sandry Drabik i Damiana Durkacza. Nigdy wcześniej w tych samych zawodach olimpijskich nie było Biało-Czerwonych w turnieju kobiet i mężczyzn. Wielkie gratulacje dla Sandry, Damiana, ich trenerów reprezentacyjnych i klubowych, władz Polskiego Związku Bokserskiego za ogromną pomoc w drodze do Tokyo 2021.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.