Kwalifikacje olimpijskie: bardzo ważna wygrana Karoliny Koszewskiej

Po dzisiejszym zwycięstwie z Francuzką Emilie Charlotte Sonvico Karolina Koszewska (69 kg) stanie jutro do walki o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Reprezentantka Polski zmierzy się z Rosjanką Saadat Dalgatovą. Pewny występu w turnieju olimpijskim jest Damian Durkacz (63 kg).

W niedzielę jako pierwsza w ringu pojawiła się Karolina Koszewska. Nasza pięściarka jednogłośnie na punkty 5:0 wygrała z zawodniczką gospodarzy E.Ch. Sonvico i znów tylko jedno zwycięstwo dzieli ją od wyjazdu na Igrzyska do Tokio. W poniedziałek spotka się z Saadat Dalgatovą, która pokonała Ormiankę Ani Hovsepyan 4:1. Zwyciężczyni zajmie 5 miejsce w europejskich kwalifikacjach, co daje bilet do Japonii.
 
Damian Durkacz już zapewnił sobie start na Igrzyskach, a dziś boksował w ćwierćfinale kategorii 63 kg z Dzmitry Asanau. Białorusin to utytułowany bokser – brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2015 roku, złoty medalista Igrzysk Europy z 2019 roku i srebrny medalista IE z 2015 roku.
 
Niestety w pojedynku we Francji Polak przegrał 0:5, a Dzmitry Asanau jutro w półfinale powalczy z Rosjaninem Gabilem Mamedovem.
 
W poniedziałek poza Karoliną Koszewską o wyjazd na Igrzyska 2021 będzie rywalizowała Sandra Drabik (51 kg) z Serbką Niną Radovanović. Z tej kategorii awans wywalczy 6 pięściarek.
 
Wcześniej Sandra Drabik i Karolina Koszewska poniosły po 1 porażce w Paryżu, ale nie straciły szansy awansu na Igrzyska Olimpijskie. Przegrane natomiast wyeliminowały Sandrę Kruk 57 kg, Anetę Rygielską 60 kg, Elżbietę Wójcik 75 kg (w Paryżu wygrała pierwszą walkę) i Adama Kulika +91 kg.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.