Kwalifikacje olimpijskie: Damian Durkacz wystąpi na Igrzyskach!!!

To był znakomity występ Damiana Durkacza (63 kg), który zapewnił sobie awans na Igrzyska w Tokyo! W 1/8 finału kwalifikacji olimpijskich w Paryżu nasz reprezentant wygrał dzisiaj z Węgrem Milanem Fodorem 5:0 (30-27, 29-28, 30-27, 29-28, 30-26). Awans z tej wagi zdobyli wszyscy ćwierćfinaliści.

Damian Durkacz jest wielką nadzieję kadry narodowej mężczyzn na udany występ w Igrzyskach w Japonii. W sobotę we Francji potwierdził wysoką klasę sportową i wielkie ambicje, pewnie wygrywając najważniejszy jak dotąd pojedynek w karierze. Przez wiele miesięcy pod okiem trenerów Walery Karnilau i Ireneusza Przywary przygotowywał się do walki z Milanem Fodorem, a dzisiaj były efekty tej ciężkiej pracy.
 
Wielkie gratulacje dla Damiana Durkacza, sztabu szkoleniowego w reprezentacji i klubie Concordia Knurów i dla władz Polskiego Związku Bokserskiego, kierowanego przez Prezesa Grzegorza Nowaczka, za umożliwienie bardzo dobrych przygotowań do kwalifikacji olimpijskich.
 
Niestety porażki ponieśli w sobotę inni nasi pięściarze. Sandra Drabik (51 kg) przegrała z Brytyjką Charley Davison, będąc liczoną w 3 rundzie, ale Polka zachowała szansę na występ w turnieju olimpijskim. Warunkiem jest zwycięstwo 7 czerwca z Serbką Niną Radovanović, którą w marcu pokonała w zawodach w Stambule.
 
Najbardziej doświadczona i najstarsza w polskiej reprezentacji Karolina Koszewska (69 kg) wygrała 3 rundę z Niemką Nadine Apetz, ale niestety po dwóch przegrywała 0:4 (u jednego sędziego był remis) i ostatecznie uległa 1:4 na punkty. To oznacza, że warszawianka potrzebuje teraz dwóch zwycięstw, by zająć 5 miejsce w Paryżu i awansować na Igrzyska.
 
Elżbieta Wójcik (75 kg) świetnie zaczęła ćwierćfinał z Aoife O’Rourke, ale po 2 rundzie był remis na kartach wszystkich sędziów 19-19, a w 3 rundzie nasza zawodniczka była liczona i całą walkę przegrała 0:5. Z tą samą przeciwniczką przegrała w finale Mistrzostw Europy w 2019 roku w Hiszpanii. Dzisiejsze niepowodzenie sprawiło, że to Irlandka pojedzie do Tokyo (awansują półfinalistki).
 
Porażki doznał również Adam Kulik (+91 kg) i po walce w 1/8 finału z Azerem Mahammadem Abdullayevem (0:5) zakończył udział w kw. do IO. Z wagi superciężkiej kwalifikację wywalczy 4 zawodników. Wcześniej z ekipy Biało-Czerwonych odpadły także Sandra Kruk (57 kg) i Aneta Rygielska (60 kg).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.