Kwalifikacje olimpijskie: dziś boksują Elżbieta Wójcik, Sandra Kruk i Aneta Rygielska

W piątek, 4 czerwca zobaczymy trzy nasze reprezentantki na ringu w Paryżu w kwalifikacjach olimpijskich do Igrzysk w Tokyo. W serii popołudniowej wystąpi Elżbieta Wójcik (75 kg), zaś w wieczornej Sandra Kruk (57 kg) i Aneta Rygielska (60 kg). Pozostali polscy bokserzy zaczną rywalizację w sobotę, 5 czerwca.

Dziś w 1/8 finału Sandra Kruk (57 kg) spotka się z Bułgarką Stanimirą Petrovą, Aneta Rygielska z Irlandką Kellie Harrington i Elżbieta Wójcik z Azerką Aynur Rzayevą. Zwycięstwa bardzo przybliżą nasze reprezentantki do awansu na Igrzyska.
 
Następnego dnia turniej we Francji zacznie Adam Kulik (+91 kg), dla którego będzie to jednocześnie, podobnie jak dla Elżbiety Wójcik, pierwsza walka w europejskich kwalifikacjach olimpijskich. Przypomnijmy, że pozostali Biało-Czerwoni wygrywali już w marcu 2020 roku w Londynie w turnieju przerwanym z powodu koronawirusa.
 
W sobotę pierwsze pojedynki w Paryżu stoczą Sandra Drabik (51 kg), Karolina Koszewska (69 kg) i Damian Durkacz (63 kg). Stawką każdego z nich będzie bilet na Igrzyska Olimpijskie.
 
Program walk
 
4 czerwca
1/8 finału Sandra Kruk (57 kg) – Stanimira Petrova (Bułgaria), awansuje 6 zawodniczek
1/8 finału Aneta Rygielska (60 kg) – Kellie Harrington (Irlandia), awansuje 6 zawodniczek
1/8 finału Elżbieta Wójcik (75 kg) – Aynur Rzayeva (Azerbejdżan), awansują 4 zawodniczki
 
5 czerwca
1/4 finału Sandra Drabik (51 kg) – Charley Davison (Wlk. Brytania), awansuje 6 zawodniczek
1/4 finału Karolina Koszewska (69 kg) – Nadine Apetz (Niemcy), awansuje 5 zawodniczek
1/8 finału Damian Durkacz (63 kg) – Milan Fodor (Węgry), awansuje 8 zawodników
1/8 finału Adam Kulik (+91 kg) - Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan), awansuje 4 zawodników

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.