Jeden cel Biało-Czerwonych – kwalifikacje olimpijskie we Francji

To już dziś… Po zakończonym długim i pracowitym okresie przygotowawczym reprezentanci Polski udali się dziś do Paryża na europejskie kwalifikacje olimpijskie. Turniej we Francji rozegrany zostanie w dniach 4-8 czerwca.

O bilety do Tokyo walczyli będą – 51 kg Sadra Drabik, 57 kg Sandra Kruk, 60 kg Aneta Rygielska, 69 kg Karolina Koszewska, 75 kg Elżbieta Wójcik, 63 kg Damian Durkacz, +91 kg Adam Kulik.
 
Biało-Czerwoni spędzili wiele tygodni na zgrupowaniach w polskich Centralnych Ośrodkach Sportu – Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich, uczestniczyli w kilku edycjach świetnie zorganizowanych i stojących na wysokim poziomie sportowym galach Suzuki Boxing Night – organizowanych przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland. Polacy boksowali też w turniejach międzynarodowych, trenowali na obozach we Włoszech i Gruzji.
 
Dzisiaj wszystkie drogi naszych reprezentantów prowadzą do Paryża. We francuskiej stolicy powalczą o awans na Igrzyska w Tokyo. Po jednym zwycięstwie do zdobycia kwalifikacji brakuje Sandrze Drabik, Karolinie Koszewskiej i Damianowi Durkaczowi. Inni Polacy muszą wygrać po 2 walki.
 
W ostatnich latach na Igrzyskach Olimpijskich Polskę reprezentowali Tomasz Jabłoński i Igor Jakubowski w Rio de Janeiro oraz obecna trenerka kadry narodowej Karolina Michalczuk w Londynie. Już za kilka dni dowiemy się kto z naszych pięściarzy wystąpi w zawodach olimpijskich w Japonii. Trzymamy kciuki i powodzenia!

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.