Turniej Kadetów w Eger: Polska najlepszą drużyną, 5 złotych medali

Polscy kadeci rewelacyjnie spisali się w zawodach „Gergely Bornemissza Memorial” w Eger na Węgrzech. Zdobyli 5 złotych oraz 2 srebrne medale i zostali najlepszą drużyną. Puchar odebrali trenerzy naszej reprezentacji Krzysztof Szot i Emin Huseynov.

Złoty medale i puchary wywalczyli Nikolas Pawlik (46 kg), Artur Proksa (60 kg), Ivan Kucherenko (63 kg), Jakub Ochnicki (80 kg) i Olaf Pera (+80 kg), a po srebro sięgnęli Maciej Marchel (52 kg) i Tobiasz Zarzeczny (70 kg).
 
W pojedynkach finałowych Nikolas Pawlik wygrał z Węgrem Tamasem Tothem, Artur Proksa pokonał Szwajcara Marwana Maslarda i to było jego 4 zwycięstwo w turnieju, zaś pozostali polscy pięściarze – podobnie jak Nikolas – również wygrywali z zawodnikami gospodarzy, tj. Ivan Kucherenko z Istvanem Barim, Jakub Ochnicki z Csabą Bogdalikiem i Olaf Pera z Jozsefem Baloghem.
 
W dwóch pozostałych walkach z udziałem Polaków Maciej Marchel przegrał z Węgrem Sandorem Kissem i Tobiasz Zarzeczny z kolejnym węgierskim bokserem Krisztianem Nileborgiem.
- Poziom w Europie jest wyrównany, a nas pięściarze pokazali się jak zwyciężać w wyjazdowych pojedynkach. Może nie było Rosji czy Ukrainy, ale Polacy potrafili wygrywać z dobrej klasy rywalami z innych państw. To cieszy, bo sprawdzian na Węgrzech zaliczony na wysoką ocenę. Z optymizmem dalej przygotowujemy się do Mistrzostw Europy Kadetów w Gruzji – powiedział Krzysztof Szot.
 
Polacy wygrali aż 18 z 22 walk. Miejsca 5 w swoich wagach zajęli Aleks Snacki (50 kg) i Dominik Jędrej (54 kg).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.