Turniej Kadetów w Eger: komplet zwycięstw Polaków

Od 3 zwycięstw rozpoczęli nasi reprezentanci udział w turnieju „Gergely Bornemissza Memorial” w Eger na Węgrzech. Do ćwierćfinałów awansowali Dominik Jędrej (54 kg), Artur Proksa (60 kg) i Tobiasz Zarzeczny (70 kg).

W 1/8 finału Dominik Jędrej wygrał z Węgrem Krisztianem Bubulyką 2:1 mając rywala liczonego w 3 rundzie. Następnie Artur Proksa pokonał Belga Lorenzo Giar Campaeso 4:1 i na zakończenie dnia Tobiasz Zarzeczny wygrał ze Słowakiem Dominikiem Lindorem 5:0.

- Plan został wykonany w 100 procentach, 3 walki i 3 wygrane. Dominik stoczył dobrą walkę, jego przeciwnik był liczony. Troszkę zabrakło jeszcze zimnej krwi, aby wyczekać i skończyć pojedynek przed czasem. Artur bardzo dobra walka, pierwsza runda delikatnie wygrana, druga koncertowa w jego wykonaniu, a trzecia to już utrzymanie przewagi. Nie pozwolił rozwinąć się rywalowi. Tobiasz technicznie dobrze, fajne powtarzał akcje, które trenowaliśmy na obozach. Parę razy puścił przeciwnika w liny, co dobrze wyglądało, ale brakowało mi w tym kontrataku – mówił Krzysztof Szot, główny trener kadry Polski kadetów.

Wtorkowe zwycięstwa Polaków oznaczają, że ćwierćfinałach mamy 5 zawodników. Z losowania w 1/4 finału są Aleks Snacki (50 kg) i Ivan Kucherenko (63 kg). Natomiast w półfinałach pierwsze swoje walki stoczą Nikolas Pawlik (46 kg), Maciej Marchel (52 kg), Jakub Ochnicki (80 kg), Olaf Pera (+80 kg).

46 kg Nikolas Pawlik – Renato Orsos (Węgry) 1/2 finału
50 kg Aleks Snacki – Arun-Nicu Tudoriou (Rumunia) 1/4 finału
52 kg Maciej Marchel – Rafael Berki (Węgry) 1/2 finału
54 kg Dominik Jędrej – Krisztian Bubulyka (Węgry) 1/8 finału
60 kg Artur Proksa – Lorenzo Giar Campaeso (Belgia) 1/8 finału
63 kg Ivan Kucherenko – Zente Solyom (Węgry) 1/4 finału
70 kg Tobiasz Zarzeczny – Dominik Lindor (Słowacja) 1/8 finału
80 kg Jakub Ochnicki – Sandor Sarkozi (Węgry) 1/2 finału
+80 kg Olaf Pera – Mark Czako (Węgry) 1/2 finału

Turniej w Eger to kolejny sprawdzian kadry narodowej kadetów przed Mistrzostwami Europy w Tbilisi.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.