Suzuki Boxing Night VI: Mołdawia rywalem w Lublinie, powrót Mateusza Polskiego

Już blisko 2-letnią tradycję mają organizowane przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland gale Suzuki Boxing Night. Szósta edycja odbędzie się w piątek, 7 maja w Lublinie – reprezentacja Polski spotka się z Mołdawią. Do składu Biało-Czerwonych wraca Mateusz Polski (63/69 kg). Transmisja w TVP Sport.

- W 2019 roku boksowałem w dwóch pierwszych galach Suzuki Boxing Night, a potem niestety miałem kłopoty zdrowotne i jedna kontuzja goniła następną. Teraz jest już wszystko dobrze, trenuję na zgrupowaniu kadry narodowej w COS Cetniewo i czekam na mecz z Mołdawią – mówi Mateusz Polski, brązowy medalista Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 roku i Mistrzostw Europy w Charkowie w 2017 roku.
 
Na Suzuki Boxing Night w 2019 roku, w wadze 63 kg Mateusz Polski wygrał z Wensanem Kirkorowem 3:0 podczas meczu z Bułgarią w Warszawie (10:6) i pokonał Tigrana Uzljana w spotkaniu z Rosją w Gliwicach (12:6).
 
Na ringu w Lublinie ma dojść do walki Mateusza Polskiego z Vasili Belousem, brązowym medalistą ME 2017 w wadze 69 kg i startował na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.
 
Trener Biało-Czerwonych Valery Korniłow powołał także takich pięściarzy jak: Jarosław Iwanow 57 kg, Damian Durkacz 63 kg, Filip Wąchała 69 kg, Bartosz Gołębiewski 75 kg, Daniel Adamiec 81 kg,  Mateusz Bereźnicki 91 kg, Oskar Safaryan +91 kg, Karol Krupienik +91 kg. Prawdopodobnie dojdzie także do pojedynku w kategorii 69 kg Dominika Kidy z Bartłomiejem Przybyłą.
 
Wspomniany 32-letni Vasili Belous (69 kg) jest brązowym medalistą Mistrzostw Europy w 2017 roku w Charkowie, gdzie w ćwierćfinale wygrał 3:2 z Damianem Kiwiorem. Brąz wywalczył także podczas Mistrzostw Unii Europejskiej 2014. Startował na Igrzyskach Olimpijskich w 2012 roku w Londynie.
 
Vasili Belous jest bardzo doświadczonym pięściarzem, w seniorskich Mistrzostwach Świata debiutował w 2007 roku w Chicago, a w Mistrzostwach Europy w 2008 roku w Liverpoolu. Wielokrotnie występował w MŚ i ME, rywalizował ponadto w lidze World Series of Boxing. W historii mołdawskiego boksu wymienia się go razem z takimi zawodnikami jak Veaceslav Gojan (brąz Igrzysk w Pekinie, były Mistrz i Wicemistrz Europy), czy Vitaly Grusac (brąz IO w Sydney).
 
Vasili Belous będzie liderem kadry Mołdawii na mecz z Polską na „Suzuki Boxing Night 6” w Lublinie. W składzie gości są także: 57 kg Dmitri Verhovetshi, 63 kg Egor Bejenaru, 75 kg Vlad Gavriliuc, 81 kg Marin Bucataru i Valeri Razmirica, 91 kg Andrei Zaplitini, +91kg Alexei Zavatin i Ion Puiu.
 
Kilka dni temu Mołdawianie startowali, ale bez sukcesów w turnieju „Belgradzki Zwycięzca”. W serbskiej stolicy boksowali: 69 kg Davron Bozorov 75 kg Vlad Gavriliuc 81 Dmitri Cosciug 91 kg Andrei Zaplitini. W swojej pierwszej walce Davron Bozorov przegrał minimalnie 2:3 z późniejszym finalistą Rosjaninem Alisą Sharifovem.
 
Program:
57 kg Jarosław Iwanow vs Dmitri Verhovetshi
63 kg Damian Durkacz vs Egor Bejenaru
69 kg Mateusz Polski vs Vasili Belous
69 kg Filip Wąchała vs Davron Bozorov
75 kg Bartosz Gołębiewski vs Vlad Gavriliuc
81 kg Daniel Adamiec vs Marin Bucataru
91 kg Mateusz Bereźnicki vs Andrei Zaplitini
+91 kg Oskar Safaryan vs Ion Puiu
+91 Kg Karol Krupienik vs Alexei Zavatin
Walka rezerwowa, Bartłomiej Przybyła vs Dominik Kida

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.