MMŚ w Kielcach: wielka szansa przed Jakubem Straszewskim

Dzisiaj, w przedostatniej walce finałów mężczyzn, Jakub Straszewski (Champion Włocławek) powalczy w Kielcach o złoty medal wagi 91 kg Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Kielcach z Kubańczykiem Jorge Luisem Felimonem Lobainą. Początek pojedynków o złote krążki w Hali Legionów o g. 16:00.

17-letni Jakub Straszewski (ur. 23 sierpnia 2003 roku) jest jednym z odkryć turnieju w Kielcach. W kategorii ciężkiej pokonał już czterech rywali, w tym w ćwierćfinale Amirszocha Samadowa z Uzbekistanu 3:2 i w półfinale reprezentanta Indii Vishala Guptę 5:0.
 
- Zdecydowanie najtrudniejszy był pojedynek o wejście do strefy medalowej z wicemistrzem Azji juniorów Samadowem – przyznał  Jakub Straszewski, który u jednego z sędziów wygrał z pięściarzem z Uzbekistanu 30:27, zaś czterej pozostali byli podzieleni – po dwóch punktowało 29:28 dla Polaka i 29:28 dla Samadowa.
 
Przed 36 laty w finale MŚ juniorów wagi ciężkiej (odpowiednik dzisiejszych młodzieżowych mistrzostw globu) Andrzej Gołota przegrał w Bukareszcie z późniejszą gwiazdą boksu Kubańczykiem Feliksem Savonem. W piątek znów dojdzie do polsko-kubańskiej potyczki. W Kielcach z Kubańczykami przegrywali w ostatnich dniach Adrian Timofiejczuk (75 kg) – z Albertem Gonzalezem i Jakub Domurad (+91 kg) – z Fernando Arzolą.
 
- Nie ma co porównywać mnie do wielkiego mistrza Andrzeja Gołoty – walczył w zupełnie innych czasach, ale skoro te porównania już się pojawiają to jest mi bardzo miło. To dodatkowa motywacja przed finałem i mam nadzieję, że uda mi się poprawić wynik pana Andrzeja, czyli zdobędę złoty medal. Moi trenerzy oglądali walki Kubańczyka Felimona Lobainy, ja też widziałem dwa jego pojedynki. Wierzę, że dotychczasowa ciężka praca i poświęcenie przyniosą efekt w postaci tytułu – stwierdził Jakub Straszewski.
 
Wczoraj srebrne medale zdobyły Natalia Kuczewska (48 kg / Mazur Ełk) i Barbara Marcinkowska (69 kg / Pomorzanin Toruń) po finałowych porażkach z reprezentantkami Indii Gitiką i Arundhati Choudary. O złote medale walczyło aż siedem pięściarek Indii i wszystkie wygrały swoje walki.
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.