Młodzieżowe MŚ w Kielcach: Natalia Kuczewska coraz bliżej medalu

Natalia Kuczewska (Mazur Ełk) odniosła drugie zwycięstwo w wadze 48 kg i jest już w ćwierćfinale Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Kielcach. Dzisiaj pokonała jednogłośnie i bardzo wyraźnie Niemkę Julianę Kebschull.

Będąca w wysokiej formie Natalia Kuczewska od początku dyktowała warunki w ringu w Hali Legionów. Pierwszą rundę wygrała 10-9 u wszystkich sędziów, a w drugiej przyznał jej nawet zwycięstwo 10-8. Tak duża była przewaga naszej reprezentantki. Trzecia runda 4:1 dla Polski i ostatecznie zdecydowany triumf.
 
Jutro wieczorem o medal Natalia Kuczewska powalczy z Susmą Tamang z Nepalu, która wygrała przez RSC w 3 rundzie z Litwinką Diją Bajalyte.
 
W drugiej sobotniej serii w 1/8 finału wystąpi jeszcze troje reprezentantów Polski - Wiktoria Tereszczak (64 kg/Ring Bielsko-Biała) o g. 18:45 z Czeszką Kristyną Vaclavikovą, Oliwier Zamojski (64 kg/Concordia Knurów) o 19:00 z Hindusem Ankitem Narwalem i Jakub Straszewski (91 kg/Champion Włocławek) o 20:15 z Węgrem Kevinem Berim.
 
W półfinale jest Martyna Jancelewicz (81 kg/Taurus Goleniów), a w ćwierćfinałach Alexas Kubicka (51 kg/Carbo Gliwice), Karolina Ampulska (54 kg/Wda Świecie), Julia Szeremeta (57 kg/Paco Lublin), Barbara Marcinkowska (69 kg/Pomorzanin Toruń), Daria Parada (75 kg/Skorpion Szczecin), Oliwia Toborek (+81kg/Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa).
 
Jutro i pojutrze w 1/8 finału boksować będą Paweł Sulęcki (60kg/Legionowska Akademia Sportów Walki), Mateusz Urban (69kg/Bojan Boks Lubań), Sebastian Kusz (81kg/Ziętek Team Kalisz).
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.