Młodzieżowe MŚ w Kielcach: bardzo dobra walka i zwycięstwo Pawła Sulęckiego

W bardzo dobrym stylu Paweł Sulęcki (60 kg) wygrał z brązowym medalistą Mistrzostw Europy Ukraińcem Hennadiiem Maslennikovem i awansował do 1/8 finału Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Kielcach.

W swoim pierwszym pojedynku Paweł Sulęcki (Legionowska Akademia Sportów Walki) od początku zdominował rywala z Ukrainy. Po pierwszej minucie i wielu bardzo mocnych uderzaniach na górę Hennadii Maslennikov był liczony przez węgierską sędzinę Veronikę Szucs.
 
W kolejnych rundach reprezentant Polski kontrolował przebieg wydarzeń w ringu i zwyciężył jednogłośnie 5:0 (30-27, 30-27, 30-27, 30-27, 29-28).
 
Podczas ubiegłorocznych MEJ w Budvie Hennadii Maslennikov zdobył brązowy medal, a nasz kraj w wadze lekkiej reprezentował Benjamin Zarzeczny.
 
W szerokiej kadrze na MMŚ 2021 był też brat bliźniak Pawła, Jakub Sulęcki. Ich starszy brat to Maciej Sulęcki, były pretendent do mistrzostwa świata zawodowców.
 
W czwartek wystąpi jeszcze troje Polaków, w tym debiutująca w kieleckich zawodach Natalia Kuczewska (48 kg). W 1/16 finału przeciwniczką zawodniczki Mazura Ełki będzie Ukrainka Yuliia Peleshuk.
 
Drugie swoje walki stoczą Karolina Ampulska (54 kg, Wda Świecie) – w 1/8 finału z Kolumbijką Marią Henao Martinez i Mateusz Urban (69 kg, Bojan Boks Lubań) – w 1/16 finału z Azerem Samirem Nasirovem.
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.