MMŚ w Kielcach: wystąpią europejskie gwiazdy boksu juniorskiego

Wszyscy złoci medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Europy (Youth) zostali zgłoszeni do udziału w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, które w dniach 10-24 kwietnia odbędą się w Kielcach.

W turnieju mężczyzn w czarnogórskiej Budvie w listopadzie 2020 roku dominowali Rosjanie, którzy zwyciężyli w 4 kategoriach wagowych, Ukraińcy – trzy wygrane i Bułgarze – dwa złote krążki. W jednej wadze triumfował reprezentant Czarnogóry.
 
Do zawodów, które pod koniec następnego tygodnia rozpoczną się w Hali Legionów zostali zgłoszeni wszyscy aktualni Mistrzowie Europy. Z kadry narodowej Rosji są to Robert Badalian (49 kg), Alexey Shendrik (56 kg), Mikail Zainulabidov (64 kg), Ivan Onischenko (+91 kg). Rosjanie mają tak silną reprezentację, że jednocześnie zgłosili również zawodników, którzy mogliby w awaryjnej sytuacji zastąpić mistrzów, a są to Ruslan Pirov (49 kg), Elbrus Adygezalov (56 kg), Magomed Mamaev (64 kg), Vladislav Komarov (+91 kg).
 
Na podobny manewr taktyczny zdecydowali się trenerzy z Ukrainy. Do Mistrzów Europy z Budvy – Yurii Zakharieiev (69 kg), Illia Tohobytskyi (75 kg), Mykyta Gorbatenko ( 91 kg) – dołączyli dublerzy, ale świetnej klasy sportowej i oczywiście gotowi do zastąpienia krajowych “jedynek”, tzn. Viacheslav Bruhadenko (69 kg), Illia Melnychuk (75 kg), Mikhailo Ulanskyi (91 kg).
 
Z grona juniorskich (roczniki 2002-2003) mistrzów kontynentu w Kielcach zobaczymy również Bułgarów Yasena Radeva (52 kg) i Radoslava Rosenova (60 kg) oraz Czarnogórca Petara Lijesevicia (81 kg).
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.