MMŚ w Kielcach: wkrótce poznamy skład polskiej reprezentacji

Wkrótce poznamy skład polskiej reprezentacji kobiet i mężczyzn na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata (Youth) w Kielcach. Turniej rozpocznie się 10 kwietnia, a trenerzy główni Tomasz Dylak i Dariusz Kochanowski nie ukrywają, że nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji. A zatem trwa rywalizacja o miejsce w kadrze narodowej Biało-Czerwonych.

Skład reprezentacji Polski kobiet będzie zbliżony do tego z bardzo udanych Mistrzostw Świata w czarnogórskiej Budvie, gdzie podopieczne selekcjonera Tomasza Dylaka wywalczyły aż 6 medali: złote Alexas Kubicki (51 kg, Carbo Gliwice) i Daria Parada (75 kg, Skorpion Szczecin), srebrny Izabela Rozkoszek (57 kg, Garda Gierałtowice) oraz brązowe Natalia Kuczewska (48 kg, Mazur Ełk), Julia Szeremeta (60 kg, Paco Lublin), Barbara Marcinkowska (69 kg, Pomorzanin Toruń).
 
W porównaniu do składu z kontynentalnego turnieju mistrzowskiego na Bałkanach, w MŚ w Kielcach ma szansę wystąpić Martyna Jancelewicz (81 kg, Taurus Goleniów). W Czarnogórze zabrakło jej ze względu na kłopoty zdrowotne. W 2019 roku wywalczyła ona brąz podczas MŚJ w Bułgarii w wadze +81 kg.
 
W kadrze męskiej, prowadzonej przez trenera Dariusza Kochanowskiego, także trwa zacięta rywalizacja o występ w MMŚ w Hali Legionów. - W ostatnim zgrupowaniu w COS-ie Cetniewo weźmie udział 13 zawodników i z tej grupy wybiorę pięściarzy na Mistrzostwa Świata – mówi szkoleniowiec.
 
Selekcjoner przyznał, że jeszcze w kilku kategoriach nie podjął decyzji ws. wyboru boksera. Ale są też „pewniacy”, którzy bardzo dobrze spisywali się na niedawnych turniejach międzynarodowych w Niemczech i Litwie.
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.