Przedstawiciele AIBA z wizytą w Kielcach

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata (Youth) w Kielcach. Do stolicy Województwa Świętokrzyskiego przyjechała Komisja ze Światowej Federacji Boksu Olimpijskiego AIBA, aby ocenić stan przygotowań do turnieju mistrzowskiego. Polski Związek Bokserski i Komitet Organizacyjny wyrazili gotowość do przeprowadzenia imprezy, jakiej jeszcze nie było w naszym kraju. 

Przedstawiciele AIBA w osobach - Dragoljub Radović, Anastassiya Dlala i Uliana Mazhuga - szczegółowo omawiali wszelkie kwestie organizacyjno-sportowe, m.in. w władzami PZB – Prezesem Grzegorzem Nowaczkiem i Wiceprezesem Maciejem Demelem.

Spotkanie rozpoczęło się w sali konferencyjnej Hotelu Binkowski, gdzie przedstawiciele Polskiego Związku Bokserskiego zaprezentowali aktualny stan przygotowań do MMŚ - Kielce 2021. Następnie delegaci udali się na Halę Legionów, gdzie szczegółowo zapoznali się z infrastrukturą obiektu oraz planem realizacji wydarzenia.

   

   

Przedstawiciele Komisji AIBA  spotkali się również z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Andrzejem Bętkowskim i Sekretarzem Województwa Świętokrzyskiego Mariuszem Bodo. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i sportowej atmosferze. Wszyscy zgromadzeni wyrazili chęć współpracy w celu zapewnienia organizacji Mistrzostw na najwyższym światowym poziomie. 

Komisja bardzo pozytywnie zaopiniowała zarówno aktualny stan przygotowań, jak i wizję całego wydarzenia, doceniając ogrom pracy oraz sprawność organizacyjną Polskiego Związku Bokserskiego. Przedstawiciele Komisji AIBA docenili także możliwość spotkania z lokalnymi władzami w osobie Pana Marszałka Andrzeja Bętkowskiego, podkreślając jednocześnie wartość współpracy pomiędzy Światową Federacją Boksu Olimpijskiego AIBA, Polskim Związkiem Bokserskim oraz przedstawicielami Władz Województwa Świętokrzyskiego
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.