Suzuki Boxing Night V: Damian Durkacz lepszy od Dominika Kidy w Lublinie

    

W pojedynków aktualnych Mistrzów Polski Damian Durkacz (63 kg) pokonał jednogłośnie na punkty Dominika Kidę (69 kg). Walka w limicie kategorii półśredniej odbyła się na będącej świetną wizytówką polskiego pięściarstwa gali boksu olimpijskiego Suzuki Boxing Night V w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Dziś rywalizowali najlepsi krajowi zawodnicy i nie obyło się bez niespodzianek.

   

Przygotowujący się do wznowienia kwalifikacji do Igrzysk w Tokio i niepokonany na polskich ringach Damian Durkacz po raz pierwszy boksował w wadze 69 kg. Był lepszym zawodnikiem, a poza tym w ostatniej minucie 3 rundy Dominik Kida był liczony przez sędziego. - Chcę wyszarpać medal olimpijski – zapowiedział pięściarz Concordii Knurów na antenie TVP Sport.

   

W innych pojedynkach wagi 69 kg Filip Wąchała wygrał z Michałem Jarlińskim, a Łukasz Niemczyk z Bartłomiejem Przybyłą – werdykty po 3:0.

Bardzo ciekawie zapowiada się również rywalizacja o miejsce w kadrze narodowej w wadze superciężkiej. Dziś odbyły się dwie walki i triumfowali w nich młodzi bokserzy – Oskar Kopera (rocznik 2001) i Oskar Safaryan (2000). Oskar Kopera to brązowy medalista Mistrzostw Europy w młodszych kategoriach wiekowych i aktualny Mistrz Polski Młodzieżowców, zaś Oskar Safaryan 2-krotnie z rzędu wygrywał MP Seniorów.

Na ringu w Lublinie Oskar Kopera pod koniec 1 rundy rzucił na deski Adama Kulika, a ostatecznie wygrał walkę na punkty. W ostatniej potyczce wieczoru po wyrównanej walce Oskar Safaryan pokonał Karola Krupienika.

   

W wadze ciężkiej niespodziankę sprawił Witold Lisek, który zrewanżował się Tomaszowi  Niedźwieckiemu za 2 wcześniejsze porażki. W innej walce do 91 kg kolejny bardzo młody bokser Mateusz Bereźnicki (rocznik 2001) wygrał z Witalijem Burlakiem.

   

W wadze 57 kg doszło do rewanżu za finał listopadowych MP w Wałczu i ponownie Jarosław Iwanow był lepszy od Pawła Bracha – 2:1.

Podczas 5 gali Suzuki Boxing Night V, organizowanej przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Boxing Night, zwycięstwa odnieśli także – w kat. wagowej 81 kg - Mistrz Polski 2020 Daniel Adamiec i Mistrz Polski 2019 Sebastian Wiktorzak. Daniel Adamiec wypunktował Piotra Szczukowskiego, a Sebastian Wiktorzak pokonał swojego rywala z finału mistrzostw kraju z Opola Mateusza Goińskiego.

   

Wyniki

57 kg Jarosław Iwanow - Paweł Brach 2:1

69 kg Filip Wąchała - Michał Jarliński 3:0

69 kg Łukasz Niemczyk – Bartłomiej Przybyła 3:0

69 kg Damian Durkacz – Dominik Kida 3:0

81 kg Sebastian Wiktorzak - Mateusz Goiński 3:0

81 kg Daniel Adamiec – Piotr Szczukowski 3:0

91 kg Mateusz Bereźnicki – Witalij Burlak 3:0

91 kg Witold Lisek - Tomasz Niedźwiecki 2:1

+91 kg Oskar Kopera - Adam Kulik 3:0

+91 kg Oskar Safaryan – Karol Krupienik 3:0

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.