Suzuki Boxing Night V: najlepsi polscy pięściarze wystąpią w Lublinie

Dziewięć walk między najlepszymi polskimi pięściarzami odbędzie się w sobotę, 27 lutego na gali Suzuki Boxing Night V w Lublinie. Biało-Czerwoni obecnie trenują na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

Na ringu w Lublinie, na gali boksu olimpijskiego organizowanej przez PZB i firmę Suzuki Motor Poland, dojdzie do bardzo ciekawych pojedynków, m.in. zmierzą się aktualni mistrzowie kraju w kategoriach 63 kg Damian Durkacz i 69 kg Dominik Kida; rywalizować będą w tym wyższym limicie wagowym.
 
W wadze 69 kg do boksu olimpijskiego wrócili Filip Wąchała i Łukasz Niemczyk, a za tydzień będą walczyć – odpowiednio – z Michałem Jarlińskim i Bartłomiejem Przybyłą.
 
Ostatnie Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów odbyły się w listopadzie 2020 roku w Wałczu. W finale kat. 57 kg Jarosław Iwanow wygrał wtedy z Pawłem Brachem 4:1. Teraz w Lublinie dojdzie do rewanżu.
 
Mistrz Polski w wadze 81 kg Daniel Adamiec spotka się z Piotrem Szczukowskim, a z kolei Sebastian Wiktorzak z Mateuszem Goińskim. 
 
Aktualni mistrzowie lub wicemistrzowie Polski będą boksować także w najwyższych kategoriach, w 91 kg Tomasz Niedźwiecki (srebro 2020 rok) z Witoldem Liskiem, a w +91 kg Oskar Safaryan (złoto 2019, 2020) z Karolem Krupienikiem. W superciężkiej zmierzą się też Adam Kulik i Oskar Kopera.
 
Suzuki Boxing Night jest znakomitą wizytówką polskiego pięściarstwa olimpijskiego. W styczniu wielkim wydarzeniem okazała się czwarta gala w Lublinie z udziałem bokserów z Rosji, Jordanii, Litwy, Czech, Estonii i Polski.
 
 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.