AIBA zatwierdziła termin Mistrzostw Świata Juniorów w Kielcach

AIBA poinformowała w komunikacie o zatwierdzeniu daty 10-24 kwietnia jako terminu Mistrzostw Świata Juniorów w Kielcach, podkreślając, że Polska jako kraj i Polski Związek Bokserski są gotowi do przeprowadzenia turnieju zgodnie z planem na najwyższym poziomie i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Prezydent AIBA Umar Kremlev gościł 23 stycznia w Polsce, a na oficjalnym spotkaniu z Prezesem Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorzem Nowaczkiem otrzymał informację o stanie przygotowań do zawodów.
 
- Zrozumiałe jest, że globalna sytuacja pandemiczna niepokoi wszystkich, ale Lokalny Komitet Organizacyjny będzie miał pełne wsparcie polskiego rządu i Ministerstwa Sportu. To pozwoli na uczestnictwo zagranicznych reprezentacji bez żadnych ograniczeń. Jedynym wymogiem będą negatywne wyniki testu COVID-19 – mówił Umar Kremlev, cytowany w oświadczeniu AIBA.
 
Nowo wybrany szef AIBA zaznaczył, że Polska już wykonała bardzo dużo pracy w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata Juniorów w Kielcach.
 
- Polski Związek Bokserski nadal ciężko pracuje, aby zorganizować MŚJ w zaplanowanym terminie 10-24 kwietnia 2021 roku. AIBA jest zdeterminowana, aby udzielić wszelkiej niezbędnej pomocy i odnieść sukces w tych trudnych czasach. Wierzę, że razem jesteśmy wystarczająco silni, aby po uwzględnieniu wszystkich środków bezpieczeństwa, będziemy chronić naszych sportowców i damy im długo oczekiwaną możliwość rywalizowania na poziomie międzynarodowym – powiedział Umar Kremlev.
 
Pierwszym bardzo ważnym tegorocznym wydarzeniem międzynarodowym w boksie olimpijskim była gala „Suzuki Boxing Night IV – Starcie Mistrzów” w Lublinie.
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.