„Suzuki Boxing Night IV – Starcie Mistrzów” Świetna gala boksu olimpijskiego w Lublinie

Damian Durkacz (63 kg), Mateusz Goiński (75 kg), Filip Wąchała (75 kg), Daniel Adamiec (81 kg) to tylko niektórzy z pięściarzy, który odnieśli zwycięstwa podczas sobotniej gali „Suzuki Boxing Night IV – Starcie Mistrzów” w Lublinie. Pojedynki transmitowała TVP Sport.

Na ringu w Centrum Spotkania Kultur walczyli reprezentanci Polski, Rosji, Jordanii, Czech, Estonii i Liwy. Międzynarodowa gala boksu olimpijskiego, organizowana przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland, okazała się sukcesem sportowo-organizacyjnym. Nie brakowało wyrównanych walk na wysokim poziomie, które kończyły się niejednogłośnymi werdyktami.
 
Z reprezentantów Polski bardzo dobrze spisał się m.in. Damian Durkacz (63 kg), który przygotowuje się do wznowienia europejskich kwalifikacji olimpijskich w Londynie. Od awansu na Igrzyska w Tokio czeka go tylko jeden pojedynek, a rywalem będzie leworęczny Węgier Milan Fodor. W Lublinie polski bokser miał przedsmak tej rywalizacji, bowiem spotkał się z bardzo mocnym rosyjskim mańkutem Aleksiejem Mazurem.
 
Damian Durkacz zwyciężył na kartach sędziów 2:1, rewanżując się za porażkę sprzed 2 lat Aleksiejowi Mazurowi. To dobry prognostyk dla podopiecznego trenerów Walerego Korniłowa i Ireneusza Przywary przed kwietniowymi zawodami w brytyjskiej stolicy.
 
Kolejne dwie wygrane nasi reprezentanci zanotowali w wadze 75 kg - Mateusz Goiński pokonał Czecha Milosa Bartla również 2:1, a Filip Wąchała pokonał Jordańczyka Mohammada Alyazouriego 3:0.
 
Kolejny międzynarodowy triumf na swym koncie zapisał walczący w kategorii 81 kg Daniel Adamiec. To był jego udany występ i pewne zwycięstwo z Estończykiem Stivenem Aasem 3:0.
 
Niewiele do sukcesu zabrakło Mistrzowi Polski wagi super ciężkiej Oskarowi Safarianowi w ostatniej walce dzisiejszej gali z Martinem Pincem. Polak przegrał z Czechem 1:2. Wcześniej Paweł Brach (57 kg) uległ Rosjaninowi Wsiewołodowi Szumkowowi 0:3, a Karol Krupienik (91 kg) Litwinowi Jonasowi Jazeviciusowi 0:3.
 
W innym pojedynkach wygrywali m.in. rosyjscy zawodnicy - Mistrz Świata Gleb Baksi (75 kg) oraz Wicemistrz Europy 2017 i Igrzysk Europy 2019 Gabił Mamiedow (63 kg).
 
Na lubelskiej gali boksu olimpijskiego, we wcześniej rozegranych walkach Dominik Kida (69 kg) pokonał Estończyka Pavla Kamanina 2:1, a Łukasz Niemczyk (75 kg) wygrał z Litwinem Saimonasem Banisem również 2:1.
 
Wyniki:
57 kg Wsiewołod Szumkow (Rosja) – Paweł Brach (Polska) 3:0
63 kg Damian Durkacz (Polska) - Aleksiej Mazur (Rosja) 2:1
63 kg Gabił Mamiedow (Rosja) - Petr Nowak (Czechy) 3:0
75 kg Mateusz Goiński (Polska) - Milos Bartl (Czechy) 2:1
75 kg Gleb Bakszi (Rosja) - Vytautas Balsys (Litwa) 3:0
75 kg Filip Wąchała (Polska) - Mohammad Alyazouri (Jordania) 3:0
81 kg Daniel Adamiec (Polska) - Stiven Aas (Estonia) 3:0
91 kg Hussein Iashaish (Jordania) - Aleksiej Zobnin (Rosja) 3:0
91 kg Jonas Jazevicius (Litwa) - Karol Krupienik (Polska) 3:0
+91 kg Iwan Weriasow (Rosja) - Ahmad Alteimat (Jordania)  3:0
+91 kg Martin Pinc (Czechy) - Oskar Safarian (Polska) 2:1

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.